Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Obraz rzeczy przywiezionych

"Obraz rzeczy przywiezionych" to projekt Fundacji Ważka realizowany na terenie Dolnego Ślaska w 2014 roku. Jego celem jest ochrona i upowszechnianie tradycji kulturowych poprzez badanie, dokumentację i popularyzację zjawisk kultury ludowej i artystów ludowych zamieszkujących ten teren. 

W ramach projektu Fundacja Ważka prowadzi etnograficzne badania terenowe dokumentujące twórczość oraz życie artystów ludowych, mieszkających na Dolnym Śląsku, a wywodzących się z tradycji przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Polski Centralnej i Południowej, Grecji, Ukrainy i Łemkowszczyzny, a także reemigrantów z Bośni i Hercegowiny, Bukowiny Rumuńskiej oraz Francji i Belgii.

Soczewką skupiającą pracę badawczą i dokumentacyjną są działania eduakcyjno-animacyjne w Nowej Wsi Lubińskiej, gdzie podczas warsztatów odbywających się we współpracy z przedstawicielami różnych pokoleń przygotowaliśmy „Małą Monografię Nowej Wsi Lubińskiej”, nawiązującą do Monografii etnograficznych Oskara Kolberga. 

Publikacja oraz efekty pracy dokumentacyjno-badawczej zaprezentowane zostaną podczas uroczystego koncertu z udziałem dolnośląskich artystów ludowych w drugiej połowie roku 2014. 

Obraz rzeczy przywiezionych

Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych
Obraz rzeczy przywiezionych
Autor zdjęć: Fundacja Ważka

Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych Obraz rzeczy przywiezionych

Autor wpisu: Anna Lewinska

województwo: dolnośląskie
50-227 Wrocław, Kleczkowska 46/14
fundacjawazka@gmail.com, 501475146
www.fundacjawazka.blogspot.com
Liczba odsłon: 1203
23.10.2014