Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zainspiruj się! - dobre praktyki Akademii Orange do pobrania

Łączy, uczy, inspiruje - to hasło Fundacji Orange. Oddajemy w Wasze ręce publikację "Dobre praktyki", a w niej mnóstwo pomysłów na kreatywne projekty muzyczne i dźwiękowe, teatralne i wizualne. Ku inspiracji. Wszystkie zostały przetestowane w Akademii Orange, więc polecamy je z pełnym przekonaniem. Można pobrać je tutaj: http://www.fundacja.orange.pl/publikacje.html

Chcielibyście zrealizować projekt dla dzieci i młodzieży ale brakuje Wam czasu i pomysłu na jego napisanie i zaplanowanie? Nie musicie zaczynać od podstaw. Mamy dla Was publikację, w której znajdziecie podpowiedzi jak rozpocząć i przeprowadzić projekt, który zaciekawi jego uczestników.

By jak najlepiej trafić w potrzeby potencjalnych odbiorców projektu, a realizatorom ułatwić znalezienie najwłaściwszego pomysłu, stworzony przez nas zbiór dobrych praktyk wyposażyliśmy w intuicyjny i pomocny podział na obszary tematyczne: muzyczne i dźwiękowe, działania teatralne oraz sztuki wizualne. Materiały do zbioru dostarczyły nam partnerskie organizacje, które prowadziły działania z zakresu innowacyjnej edukacji kulturalnej w ramach pięciu edycji programu Akademia Orange.

Każdy projekt został szczegółowo opisany: poznacie jego cel, przebieg inicjatywy, efekty możliwe do uzyskania oraz pomocne wskazówki. Każde działanie opatrzone jest linkiem do strony organizatora projektu, co ułatwia dotarcie do materiałów źródłowych, np. scenariuszy zadań. Oczywiście, wszystkie pomysły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0. Polska.

- Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale również wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Bo łącząc swoje doświadczenia, ucząc się od siebie i inspirując, ludzie dokonują wielkich rzeczy – pisze we wstępie do poradnika  Jadwiga Czartoryska, Prezes naszej Fundacji.

Publikację pobrać można już dziś w wersji pdf tutaj. Wersję drukowaną można zamówić pisząc na adres: biuro@akademiaorange.pl .
Dziękujemy naszym partnerom za udaną współpracę przy projekcie!

Źródło:

Autor wpisu: Daria Drabik

Fundacja Orange
2014
Liczba odsłon: 1370
20.10.2014

Zobacz także:

II Pomorska Giełda Inspiracji – zainspiruj się i działaj!

„Sieć Kultury” ogłasza pierwsze wydarzenie 2017 roku – 16 stycznia w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się II Pomorska Giełda Inspiracji.

Zobacz relację z Ogólnopolskiej Giełdy Projektów i poznaj przepis na działania międzypokoleniowe!

W dniach 12-13 grudnia 2016 roku Lublin gościł ponad 250 animatorów kultury z całej Polski. Praktycy spotkali się w Centrum Spotkania Kultur, żeby zgłębić problematykę międzypokoleniową, wymienić doświadczeniami i pomysłami oraz wziąć udział w konsultacjach eksperckich i warsztatach. Zobacz zdjęcia, reportaż filmowy, wykład zagranicznego praktyka oraz prezentację projektów!

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.