Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zainspiruj się! - dobre praktyki Akademii Orange do pobrania

Łączy, uczy, inspiruje - to hasło Fundacji Orange. Oddajemy w Wasze ręce publikację "Dobre praktyki", a w niej mnóstwo pomysłów na kreatywne projekty muzyczne i dźwiękowe, teatralne i wizualne. Ku inspiracji. Wszystkie zostały przetestowane w Akademii Orange, więc polecamy je z pełnym przekonaniem. Można pobrać je tutaj: http://www.fundacja.orange.pl/publikacje.html

Chcielibyście zrealizować projekt dla dzieci i młodzieży ale brakuje Wam czasu i pomysłu na jego napisanie i zaplanowanie? Nie musicie zaczynać od podstaw. Mamy dla Was publikację, w której znajdziecie podpowiedzi jak rozpocząć i przeprowadzić projekt, który zaciekawi jego uczestników.

By jak najlepiej trafić w potrzeby potencjalnych odbiorców projektu, a realizatorom ułatwić znalezienie najwłaściwszego pomysłu, stworzony przez nas zbiór dobrych praktyk wyposażyliśmy w intuicyjny i pomocny podział na obszary tematyczne: muzyczne i dźwiękowe, działania teatralne oraz sztuki wizualne. Materiały do zbioru dostarczyły nam partnerskie organizacje, które prowadziły działania z zakresu innowacyjnej edukacji kulturalnej w ramach pięciu edycji programu Akademia Orange.

Każdy projekt został szczegółowo opisany: poznacie jego cel, przebieg inicjatywy, efekty możliwe do uzyskania oraz pomocne wskazówki. Każde działanie opatrzone jest linkiem do strony organizatora projektu, co ułatwia dotarcie do materiałów źródłowych, np. scenariuszy zadań. Oczywiście, wszystkie pomysły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0. Polska.

- Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale również wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Bo łącząc swoje doświadczenia, ucząc się od siebie i inspirując, ludzie dokonują wielkich rzeczy – pisze we wstępie do poradnika  Jadwiga Czartoryska, Prezes naszej Fundacji.

Publikację pobrać można już dziś w wersji pdf tutaj. Wersję drukowaną można zamówić pisząc na adres: biuro@akademiaorange.pl .
Dziękujemy naszym partnerom za udaną współpracę przy projekcie!

Źródło:

Autor wpisu: Daria Drabik

Fundacja Orange
2014
Liczba odsłon: 741
20.10.2014

Zobacz także:

Liczba miejsc na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015 wyczerpana!

Ogólnopolska Giełda Projektów to wyjątkowa okazja do spotkania animatorów kultury i edukatorów z całej Polski, wymiany doświadczeń i podnoszenia swoich kompetencji. Pierwszego dnia poznasz 20 projektów, które w najciekawszy sposób łączą animację z zagadnieniem przestrzeni publicznej. Drugiego dnia weźmiesz udział w licznych warsztatach i konsultacjach z ekspertami. Nie zabraknie również kulturalnych wydarzeń towarzyszących. Rejestracja została zakończona - wszystkie miejsca na Giełdę zapełniły się w 10 dni!

Otwarte konsultacje projektów Laboratorium Pomysłów “ę” w "Miasto i Ogród"

Masz pomysł na działanie społeczno – kulturalne dla Warszawy? Chcesz je zrealizować, ale zastanawiasz się jak zrobić pierwszy krok? Zapraszamy na pierwsze otwarte konsultacje projektów społecznych i kultualnych "Laboratorium Pomysłów ę"! Już 23 czerwca o 17 na warszawskim Placu Defilad!

 

Znamy wyniki naboru na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2015

Z przyjemnością ogłaszamy listę inicjatyw, które zostaną zaprezentowane na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2015!