Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zainspiruj się! - dobre praktyki Akademii Orange do pobrania

Łączy, uczy, inspiruje - to hasło Fundacji Orange. Oddajemy w Wasze ręce publikację "Dobre praktyki", a w niej mnóstwo pomysłów na kreatywne projekty muzyczne i dźwiękowe, teatralne i wizualne. Ku inspiracji. Wszystkie zostały przetestowane w Akademii Orange, więc polecamy je z pełnym przekonaniem. Można pobrać je tutaj: http://www.fundacja.orange.pl/publikacje.html

Chcielibyście zrealizować projekt dla dzieci i młodzieży ale brakuje Wam czasu i pomysłu na jego napisanie i zaplanowanie? Nie musicie zaczynać od podstaw. Mamy dla Was publikację, w której znajdziecie podpowiedzi jak rozpocząć i przeprowadzić projekt, który zaciekawi jego uczestników.

By jak najlepiej trafić w potrzeby potencjalnych odbiorców projektu, a realizatorom ułatwić znalezienie najwłaściwszego pomysłu, stworzony przez nas zbiór dobrych praktyk wyposażyliśmy w intuicyjny i pomocny podział na obszary tematyczne: muzyczne i dźwiękowe, działania teatralne oraz sztuki wizualne. Materiały do zbioru dostarczyły nam partnerskie organizacje, które prowadziły działania z zakresu innowacyjnej edukacji kulturalnej w ramach pięciu edycji programu Akademia Orange.

Każdy projekt został szczegółowo opisany: poznacie jego cel, przebieg inicjatywy, efekty możliwe do uzyskania oraz pomocne wskazówki. Każde działanie opatrzone jest linkiem do strony organizatora projektu, co ułatwia dotarcie do materiałów źródłowych, np. scenariuszy zadań. Oczywiście, wszystkie pomysły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0. Polska.

- Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale również wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Bo łącząc swoje doświadczenia, ucząc się od siebie i inspirując, ludzie dokonują wielkich rzeczy – pisze we wstępie do poradnika  Jadwiga Czartoryska, Prezes naszej Fundacji.

Publikację pobrać można już dziś w wersji pdf tutaj. Wersję drukowaną można zamówić pisząc na adres: biuro@akademiaorange.pl .
Dziękujemy naszym partnerom za udaną współpracę przy projekcie!

Źródło:

Autor wpisu: Daria Drabik

Fundacja Orange
2014
Liczba odsłon: 1461
20.10.2014

Zobacz także:

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.
 

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Stowarzyszenie Katedra Kultury we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zachęca do udziału w naborze na studia na specjalizacji praktycznej "Animacja Kultury" w roku akademickim 2017/2018. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich zainteresowanych profesjonalną realizacją działań społeczno-kulturalnych, posiadających dyplom licencjata, magistra lub równorzędnego.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!