Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zainspiruj się! - dobre praktyki Akademii Orange do pobrania

Łączy, uczy, inspiruje - to hasło Fundacji Orange. Oddajemy w Wasze ręce publikację "Dobre praktyki", a w niej mnóstwo pomysłów na kreatywne projekty muzyczne i dźwiękowe, teatralne i wizualne. Ku inspiracji. Wszystkie zostały przetestowane w Akademii Orange, więc polecamy je z pełnym przekonaniem. Można pobrać je tutaj: http://www.fundacja.orange.pl/publikacje.html

Chcielibyście zrealizować projekt dla dzieci i młodzieży ale brakuje Wam czasu i pomysłu na jego napisanie i zaplanowanie? Nie musicie zaczynać od podstaw. Mamy dla Was publikację, w której znajdziecie podpowiedzi jak rozpocząć i przeprowadzić projekt, który zaciekawi jego uczestników.

By jak najlepiej trafić w potrzeby potencjalnych odbiorców projektu, a realizatorom ułatwić znalezienie najwłaściwszego pomysłu, stworzony przez nas zbiór dobrych praktyk wyposażyliśmy w intuicyjny i pomocny podział na obszary tematyczne: muzyczne i dźwiękowe, działania teatralne oraz sztuki wizualne. Materiały do zbioru dostarczyły nam partnerskie organizacje, które prowadziły działania z zakresu innowacyjnej edukacji kulturalnej w ramach pięciu edycji programu Akademia Orange.

Każdy projekt został szczegółowo opisany: poznacie jego cel, przebieg inicjatywy, efekty możliwe do uzyskania oraz pomocne wskazówki. Każde działanie opatrzone jest linkiem do strony organizatora projektu, co ułatwia dotarcie do materiałów źródłowych, np. scenariuszy zadań. Oczywiście, wszystkie pomysły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0. Polska.

- Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale również wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Bo łącząc swoje doświadczenia, ucząc się od siebie i inspirując, ludzie dokonują wielkich rzeczy – pisze we wstępie do poradnika  Jadwiga Czartoryska, Prezes naszej Fundacji.

Publikację pobrać można już dziś w wersji pdf tutaj. Wersję drukowaną można zamówić pisząc na adres: biuro@akademiaorange.pl .
Dziękujemy naszym partnerom za udaną współpracę przy projekcie!

Źródło:

Autor wpisu: Daria Drabik

Fundacja Orange
2014
Liczba odsłon: 953
20.10.2014

Zobacz także:

KIK czyli Krakowski Inkubator Kultury III

Zakończyliśmy pierwszy etap projektu KIK CZYLI KRAKOWSKI INKUBATOR KULTURY III. Od czerwca do listopada 2015 roku osoby, które zakwalifikowały się do projektu brały udział w cyklu zajęć i warsztatów.  Obecna edycja KIK-u realizowana w latach 2015-2016 jest  skierowana do mieszkańców powiatu krakowskiego - początkujących animatorów kultury oraz członków młodych organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury, którzy mają ciekawą koncepcję artystyczno- społeczną do zrealizowania we własnej społeczności lokalnej.

Czuj Pracownia: sztuka zaangażowana w przestrzeni miejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "Czuj Pracownia: sztuka zaangażowana w przestrzeni miejskiej" pod redakcją dr Kamili Kamińskiej.  Publikacja wydana została w ramach projektu "Czuj Pracownia!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

Prezentacje projektów na Giełdzie Projektów 2015 - rejestracja wideo!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrań z prezentacji projektów, które odbyły się pierwszego dnia Ogólnopolskiej Giełdy Projektów 2015!