Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warszawska Wymiana Aktywności

Warszawscy studenci to bardzo aktywni i zajęci ludzie, dlatego Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu postanowiło ułatwić im życie organizując wydarzenie, podczas którego każdy będzie mógł w jednym miejscu zapoznać się z możliwościami działania w mieście!

18 października od 11:00 do 16:00 w klubie 1500m2 do wynajęcia (ul. Solec 18), odbędzie się Warszawska Wymiana Aktywności – zaproszeni są wszyscy warszawscy studenci oraz każdy, kto chce aktywnie działać w mieście. Studia to najlepszy czas, aby się w coś zaangażować! Wielu studentów nie zdaje sobie sprawy, jak wiele korzyści płynie z aktywnego działania w różnych organizacjach. Chcemy im to pokazać! – podkreśla Katarzyna Kucharska, koordynatorka wydarzenia. Założenie jest bardzo proste: to nie będą targi z równymi rzędami stoisk, gdzie otrzymuje się ulotkę informacyjną – uczestnicy od razu zostaną zaangażowani w różne aktywności!

W wydarzeniu weźmie udział 18 organizacji pozarządowych i instytucji, dzięki temu każdy będzie mógł zapoznać się z działaniami w różnych dziedzinach, albo od razu zaangażować się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W programie przewidziane są liczne warsztaty, np. Trening Opowiadacza prowadzony przez zespół z Muzeum Pałacu w Wilanowie, czy symulacyjny warsztat z inicjatyw lokalnych, który przeprowadzą pracownicy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m. st. Warszawy. Będzie można wziąć udział w debacie przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, napisać recenzję, podpatrzeć radiową redakcję nadającą audycję na żywo, zagrać w gry planszowe – przewidzianych aktywności jest znacznie więcej!

Bardzo podoba mi się ten pomysł, bo to pierwsze takie wydarzenie, podczas którego będzie można spotkać tyle organizacji w jednym miejscu i od razu poznać ich działania w praktyce! Do tej pory jeśli chciało się w coś zaangażować trzeba było samemu przeszukiwać strony internetowe organizacji, dzięki Warszawskiej Wymianie Aktywności będzie można wszystkich poznać w rzeczywistości – to bardzo ułatwi sprawę! – mówią Basia i Marcin, obydwoje są świeżo upieczonymi absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego i chętnie angażują się w działania Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu.

W świadomości młodych ludzi wolontariat i aktywność społeczna, często funkcjonują jako zajęcia, dla których trzeba się poświęcać, kojarzą się z pochyleniem nad potrzebującymi – nam od początku zależy, aby zmienić to myślenie, ponieważ wolontariusz, to przede wszystkim ktoś, kto robiąc coś dla innych równocześnie dba o własny rozwój, zdobywa nowe doświadczenia i kompetencje. – tłumaczy Katarzyna Żakowska, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu.

Warszawska Wymiana Aktywności jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp jest bezpłatny.

 

Szczegółowe informacje: http://wolontariat.uw.edu.pl/warszawska-wymiana-aktywnosci-2/

https://www.facebook.com/events/1476909889241415/

 

Kontakt:

Katarzyna Kucharska

km.kucharska@uw.edu.pl

795-518-226


 

 

Daty wydarzeń:

14.10.2014 godz. 15:11 - 15:11

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, Dobra 56/66
km.kucharska@uw.edu.pl, 795-518-226
www.wolontariat.uw.edu.pl

Miejsce wydarzenia
1500m2 do wynajęcia
województwo: mazowieckie
00-410 Warszawa, Solec 18/20

Liczba odsłon: 873
15.10.2014