Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

StorySavers….tell your story, make history

Dom Kultury DOROŻKARNIA właśnie zakończył międzynarodowy projekt StorySavers realizowany w partnerstwie z Wielką Brytanią (lider), Francją, Norwegią, Czechami, Grecją i Irlandią. Jednym z efektów projektu jest e-book. Znalazły się w nim zebrane opowieści, lokalne mity i legendy oraz historie prawdziwe o Warszawie, Czeskim  Cieszynie, Lyonie, Donnegal, Aigio, Hylkje, Liandovery.

 

Projekt StorySavers….tell your story, make history (StorySavers) – to międzynarodowe przedsięwzięcie realizowane w latach 2012 – 2014 przez: Czechy, Grecję, Francję, Irlandię, Polskę, Wielką Brytanię i Norwegię.

Polegało na wykorzystaniu starego medium, jakim jest zbieranie opowieści ważnych dla społeczności lokalnej w różnych częściach Europy i zbudowanie na ich podstawie fragmentu wspólnej tożsamości kulturowej Europy. Zbieraliśmy opowieści, których wątki są wspólne dla nas wszystkich. Podobne sprawy, problemy, perspektywy, mądrości, radości i pokonywanie trudności, pozwoliło zbudować zrozumienie pomiędzy partnerami.

Każdy z partnerów badał lokalne środowisko i identyfikowało grupy, które te historie zbierały. Działania te miały na celu zainicjowanie lokalnych grup StorySavers jako społecznej sieci i powstanie faktycznych grup w regionie każdego z partnerów.

Uczestnikami projektu StorySavers były lokalne organizacje w krajach partnerskich, szczególnie te, które pracują z osobami starszymi i rodzinami.

Każdy z partnerów miał swobodę do rozwoju własnych aktywności w zależności od potrzeb i oczekiwań środowiska lokalnego. Historie i wspomnienia zbierane były przy użyciu różnorodnych technik i mediów.


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

Daty wydarzeń:

11.10.2014

Autor wpisu: Iwona Okupska

Dom Kultury Dorożkarnia
województwo: mazowieckie
00-709, Warszawa, ul. Siekierkowska 28
biuro@dorozkarnia.pl, 22 841 91 22
www.dorozkarnia.pl
Resource id #6
Resource id #6
Liczba odsłon: 845
16.10.2014