Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Alfabet sztuki, czyli jak czytać sztukę współczesną" - szkolenie dla nauczycieli spoza Warszawy

Zapraszamy na cykl spotkań, których celem jest przybliżenie twórczości wybranych artystów, których prace znajdują się w zbiorach Zachęty lub przezentowane są na aktualnych wystawach. Spotkania odbywają się raz w miesiącu (piątek i sobota), od października 2014 do stycznia 2015. Szkolenie dedykowane nauczycielom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, SPOZA WARSZAWY.

Alfabet sztuki t cztery spotkania ze sztuką wspóczesną i twórczością wybranych artystów. Sztuka współczesna jest wielowątkowa, a tematem dzieła często stają się problemy społeczne, polityczne czy światopglądowe. Artyści, komentując aktualne i historyczne zjawiska, posługują się różnymi mediami (film, rzeźba, fotgrafia, malarstwo). Celem szkolenia jest prezentacja metod angażowania ucznia w samodzielną analizę dzieła szuki oraz doskonalenia narzędzi do interpretowania i oczytywanie języka współczesnych artystów, a także nauka kreatywności poprzez oglądanie prac, dyskutowanie o nich i branie udziału w inspirowanych nimi warsztatach. Podczas szkolenia przedstawimy sylwetki czterech artystów/artystek, których prace znajdują się w kolekcji Zachęty, i poprowadzimy warsztaty na czterech wystawach prezentowanych w Zachęcie.
Opowiem również, jak twórczo wykorzstać w edukacji zasoby portalu otwartazacheta.pl, wskażemyinne portale i strony internetowe, z któych warto czerpać i podowiadam, jak bezpiecznie, z poszanowaniem praw autorskich, opublikować efekty pracy w Internecie.

Szkolenie objmuje łącznie 39 godzn lekcyjnych uczestnicy otrzymają zaświadczenia ukończenia kurs oraz materiały edukacyjne.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w piątek i sobotę. Zajęcia odbywają się w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, pl.Małachowskiego 3 w Warszawie.

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i zwrot kosztów podróży.

Zgłoszenia: Zofia Koźnewska z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych:
tel 22 556 96 74 ; info@tzsp.art.pl - do 3 października 2014.

Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie zgłoszeń zawierających uzasadnienie chęci udziału w szkoleniu. Informację o zakwalifikowaniu na szkolenie uczestnicy otrzymają mailow 6 października 2014.

Źródło: Alfabet sztuki - szczegóły i dokładny program
Daty wydarzeń:

17.10.2014 - 10.1.2015

Autor wpisu: Marlena Talunas

Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki
województwo: mazowieckie
00-916 Warszawa, pl. Małachowskiego 3
informacja@zacheta.art.pl, 22 556 96 74
www.zacheta.art.pl

Miejsce wydarzenia
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki
województwo: mazowieckie
00-916 Warszawa, pl. Małachowskiego 3

Program Szkolenia
Liczba odsłon: 888
01.10.2014