Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Brzeźno – kuźnia talentów

Gdański Archipelag Kultury uczestniczy w Programie Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014. Projekt "Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury!" znalazł się wśród beneficejntów tegorocznej edycji. W jego ramach odbył się konkurs, w którym, spośród 19 zgłoszonych przez mieszkanki i mieszkańców Gdańska pomysłów na kuturalne działania, jury i internaucie wybrali do realizacji sześć. Jednym z nich jest "Brzeźno-kuźnia talentów".  Grupa młodzieży zrzeszona wokół Studia Brzeźno tworzy profesjonalny film pokazujący dzielnicę, jako miejsce stwarzające możliwości do rozwoju własnych pasji i talentów.

Uczestnikami będą głównie młodzi ludzie. Jak piszą pomysłodawcy: realizowanie materiału filmowego będzie miało charakter warsztatowy. Pod okiem profesjonalistek: Honoraty Martin i Kamili Chomicz, sami chcemy nauczyć się procesu nagrywania wizualnego. Współpracują z nami lokalne instytucje: Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Projektornia GAK.

Zamierzamy nauczyć się kręcenia i montażu filmów, głównie po to, aby pokazać nasze pasje oraz nasze środowisko życia. Mamy nadzieję, że dzięki produkcji filmu „zarazimy” innych pozytywną energią i zachęcimy do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Nasz film to nie tylko sztuka dla sztuki, chcielibyśmy, aby oddziaływał na innych, by stał się impulsem do rozwijania umiejętności, oderwaniem od rutyny i codziennych trudności, taki efekt planujemy osiągnąć poprzez prezentowanie go w różnych szkołach, ośrodkach dla osób uzależnionych, festynach, targach (np. targi umiejętności) a także na kameralnym koncercie zorganizowanym na zakończenie projektu.

Motywem przewodnim filmu będzie utwór stworzony specjalnie na ten cel, przez raperów związanych ze Studiem Brzeźno.

Projekt powstał w odpowiedzi na negatywny wizerunek dzielnicy jako miejsca, w którym nic się nie dzieje, a także jako sposób na pokazanie pasji środowiska młodych raperów, które jest bardzo aktywne w Brzeźnie.

Lokalna społeczność zyska możliwość ujrzenia dzielnicy z innej perspektywy, zobaczy ciekawe osoby które rozwijają swoje pasje, korzystając z lokalnej oferty instytucjonalnej. Mieszkańcy będą mogli zidentyfikować się z pozytywnym obrazem Brzeźna, co może zachęcić ich do korzystania z proponowanej oferty i przyczynić się do zmiany postrzegania dzielnicy. Ważnym elementem działań będzie także międzypokoleniowa integracja pod hasłem wyeksponowania swoich umiejętności. Być może sami dowiemy się o osobach, o których dotąd nie słyszeliśmy, a mieszkańcy dostrzegą miejsca o których istnieniu nie mieli wcześniej pojęcia.

Pomysłodawcami projektu są Kamil Polański i Mateusz Willer

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

Źródło: projektornia.art.pl
Daty wydarzeń:

1.10.2014 - 1.12.2014

Brzeźno-kuźnia talentów
Autor zdjęć: Anna Miler

Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów Brzeźno-kuźnia talentów

Autor wpisu: Anna Miler

Gdański Archipelag Kultury
województwo: pomorskie
Gdańsk
projektornia@gak.gda.pl
www.gak.gda.p
Liczba odsłon: 850
29.09.2014