Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

X Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem", Bielsko-Biała

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Bielsko-Biała zaprasza na X Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem". W programie Festiwalu znajdują się: warsztaty chóralne, seminarium dla dyrygentów chórów, konkurs chóralny oraz koncerty festiwalowe organizowane w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego. Programową nowością tegorocznej edycji będzie Przegląd Chórów Seniora skierowany do zespołów w których składzie min. 30% stanowią osoby w wieku 60+.To znak, że organizatorom zależy na tym, by impreza pomagała podnosić umiejętności uczestniczącym zespołom i dyrygentom, ale również, by była okazją do artystycznej rywalizacji chórów od dziecięcych do seniora.

Międzynarodowy Festiwal Chórów „GaudeCantem” odbędzie się w roku 2014 już po raz dziesiąty. Historia imprezy jest jednak dłuższa - sięga roku 1996. Wtedy właśnie „Gaude Cantem” został zorganizowany po raz pierwszy w Oświęcimiu, jako najważniejszy w roku przegląd zespołów śpiewaczych skupionych w Bielskim Oddziale Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Ta właśnie organizacja wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej to niezmiennie, od początku po dzień dzisiejszy, główni organizatorzy Festiwalu.

Świadectwem pamięci o tamtych pierwszych latach, a nade wszystko wyrazem szacunku dla Kazimierza Fobera, nieżyjącego już współtwórcy przeglądu, wówczas prezesa oddziału PZChiO w Bielsku-Białej, jest nadanie imprezie jego imienia.

Miejscem trzech pierwszych edycji (1996-1998) był Oświęcim. Później impreza została przeniesiona do Bielska-Białej i tu pozostała już na stałe.

Począwszy od 2005 r., kiedy to po kilku latach przerwy ponownie zaczęto zapraszać zespoły zagraniczne, konkurs uzyskał zasięg międzynarodowy. Wśród chórów uczestniczących do tej pory w imprezie byli reprezentanci Czech, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Węgier, Włoch, Rosji, Estonii i Polski.

Termin Festiwalu - od 16 do 19 października 2014 roku.

 

PROGRAM X Międzynarodowego Festiwalu Chórów "GAUDE CANTEM":

16 października 2014 (czwartek)

  • warsztaty chóralne i seminarium dla dyrygentów


17 października 2014 (piątek)

  • warsztaty chóralne i seminarium dla dyrygentów
  • Przegląd Chórów Seniora
  • koncert inauguracyjny


18 października 2014 (sobota)

  • przesłuchania konkursowe
  • seminarium dla dyrygentów
  • koncerty festiwalowe

19 października 2014 (niedziela)

  • koncerty festiwalowe
  • seminarium dla dyrygentów
  • ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów.

 

Serdecznie zapraszamy na koncerty!

Szczegółowy program i więcej informacji na stronie: www.gaudecantem.pl

Daty wydarzeń:

16.10.2014 - 19.10.2014

Autor wpisu: Małgorzata Wardzichowska

Polski Związek Chórów i Orkiestr - Oddział Bielsko-Biała
województwo: śląskie
Bielsko-Biała , 1 Maja 8
33 822 05 93

Miejsce wydarzenia
Bielsko-Biała i powiat bielski
województwo: śląskie


Liczba odsłon: 1084
02.10.2014