Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Razem tworzymy kulturę - Plener malarski „Dwa pokolenia, inne spojrzenia"

We wrześniu wyruszyliśmy w pierwszy plener malarski, którego zwieńczeniem będzie opublikowanie kalendarza na 2015 rok. Tematem prac będzie najbliższa okolica, zabytki gminy Milejów, urokliwe i zjawiskowe miejsca, natura, przyroda.

W pierwszym etapie został ogłoszony nabór uczestników pleneru, którzy będą spotykać się we wrześniu i październiku, aby wspólnie wybierać miejsca i obiekty  do pracy twórczej. Z powstałych obrazów zostanie utworzony kalendarz z 12 różnymi kartami.

Mamy nadzieję, że wspólne działanie twórczych mieszkańców gminy na dłużej pozostanie w pamięci społeczności lokalnej, trafi do szerszego grona. Może uda się nam, uczestnikom pleneru  zainspirować innych do aktywności nie tylko w dziedzinie plastyki.

 Pomysł będzie służył wszystkim osobom, które zechcą wziąć udział w plenerze oraz odbiorcom kalendarza, który będzie efektem plenerowych poczynań. Oczami mieszkańców ukaże w artystycznej formie uroki i historię miejscowości, oraz przyczyni się  do propagowania sztuk plastycznych, jak też będzie miał wymiar edukacyjny. Chcemyzaangażować w to działanie miejscowych artystów, twórców i amatorów w różnym wieku, seniorów i młodzież.

Poprzez realizację projektu pokażemy, że w każdym wieku można zrobić coś dla siebie i otoczenia, aktywnie i owocnie uczestniczyć w życiu społecznym.

 

Projekt dofinansowano ze środków  Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.

Daty wydarzeń:

godz. - 1.12.2014

Autor wpisu: GOK Milejów

GOK Milejów
województwo: lubelskie, powiat: łęczyński
21-020 Milejów, Fabryczna 1
gok.milejow@gmail.com, 817572032
www.gok-milejow.pl
Liczba odsłon: 833
25.09.2014