Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

stART! Maraton przygód ze sztuką

Projekt "stART! Maraton przygód ze sztuką." jest innowacyjnym działaniem edukacyjnym realizowanym przez Galerię Sztuki w Legnicy, dzięki któremu młodzi ludzie, do tej pory nie mający możliwości lub okazji uczestniczenia w tego typu zajęciach, będą mogli "oswoić się" ze sztuką i instytucjami kultury, poznać teoretyczne i praktyczne podstawy wiedzy o sztuce i technikach plastycznych. Projekt wprowadza młodych ludzi w świat sztuki i pokazuje, że jest on dostępny dla wszystkich.

W ramach projektu w okresie od czerwca do grudnia 2014 r. przeprowadzony zostanie szereg warsztatów teoretyczno – praktycznych począwszy od malarstwa, rysunku, rzeźby, ceramiki, batiku, grafiki, fotografii, projektowania przedmiotu po multimedia, podczas których uczestnicy poznają podstawowe techniki plastyczne i formy wyrazu. Odwiedzą oni pracownie artystów i poznają ich pracę „od kuchni”: malarską, graficzną, ceramiczną, rzeźbiarską oraz tkaniny. Będą uczestniczyli w wycieczkach do muzeum, galerii, fabryki porcelany. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie (quizów, pokazów, multimedialnych prezentacji), przy użyciu nowoczesnych technik i pomocy naukowych. Innowacją projektu jest jego mobilność: różnorodność miejsc jego realizacji.

Realizując projekt chcemy wzbudzić wśród jego uczestników zaufanie do instytucji prezentujących i promujących kulturę i sztukę tak, by w przyszłości chętnie korzystali z ofert tych instytucji. Pragniemy włączyć ich w aktywny i świadomy odbiór sztuki, a w przyszłości w tworzenie legnickiej kultury. Projekt ma zapoznać młodych ludzi z podstawową wiedzą z dziedziny sztuki, ma otworzyć ich na działania twórcze i uczestnictwo w kulturze. Dzięki spotkaniom z artystami, animatorami kultury i teoretykami uczestnicy nabędą podstawową wiedzę z zakresu sztuki, co umożliwi im świadome uczestniczenie w kulturze, przybliży im oferty kulturalne miasta oraz miejsca, w których takowe się odbywają. Poznanie różnych technik plastycznych sprawi, że będą oni chętnie i bez kompleksów uczestniczyć w kolejnych projektach z dziedziny sztuk plastycznych.

Materialnym rezultatem projektu będzie wystawa dokumentująca projekt i prezentująca prace powstałe w ramach projektu, która prezentowana będzie w Otwartej Pracowni Sztuki oraz w świetlicy środowiskowej w Legnicy. Wydany zostanie również katalog dokumentujący projekt wraz ze słownikiem terminów plastycznych, do którego ilustracje stworzą uczestnicy projektu, katalog dokumentować będzie działania przeprowadzone w ramach projektu i prezentować jego efekty.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy
stART! Maraton przygód ze sztuką.

stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką. stART! Maraton przygód ze sztuką.

Autor wpisu: Marta Grzesik

Galeria Sztuki w Legnicy
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Legnica
59-220 Legnica, pl. Katedralny 1
galeria@galeria.legnica.pl, 76 862 09 10
www.galeria.legnica.pl
Liczba odsłon: 792
15.09.2014