Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs grantowy: Animator Dobra Wspólnego

Konkurs Grantowy „Animator Dobra Wspólnego” jest jednym z elementów oferty dla partnerstw I i II edycji programu – Pracowni Dobra Wspólnego. Jego celem jest wypracowanie, wdrożenie i upowszechnienie nowoczesnych, sprawdzonych w praktyce narzędzi animacji społeczności lokalnych, ale także wsparcie innowacyjnych projektów edukacyjno-szkoleniowych oraz doskonalenie i rozpowszechnianie metody animacji lokalnej zorientowanej na budowanie dobra wspólnego. W ramach konkursu dofinansowane są projekty do maksymalnej wysokości 5 000 zł. Wypełnione wnioski należy wysyłać w wersji elektronicznej do 15 września 2014, 15 stycznia 2015 lub 2 marca 2015.

Wypełnione wnioski należy wysyłać w wersji elektronicznej na adres: a.kapel@filantropia.org.pl, a w wersji papierowej do biura ARFP w następujących terminach (do wyczerpania puli 60000 zł przeznaczonej na granty).

Mini granty w wysokości do 5000 zł będą przyznawane na projekty, których celem jest wypracowanie, wdrożenie i upowszechnienie nowoczesnych, sprawdzonych w praktyce narzędzi animacji społeczności lokalnych, ale także wsparcie innowacyjnych projektów edukacyjno-szkoleniowych oraz doskonalenie i rozpowszechnianie metody animacji lokalnej zorientowanej na budowanie dobra wspólnego.

Ponadto zgłaszane projekty powinny: przyczyniać się do budzenia odpowiedzialności za dobro wspólne, stosować rozwiązania, które nie są rozpowszechnione, obejmować wypracowanie autorskiej koncepcji oraz etap wdrożeniowy, być realizowane w społecznościach lokalnych – gminach do 50 tysięcy mieszkańców.

Projekty mogą być realizowane zarówno w gminach objętych programem „Lokalne Partnerstwa PAFW”, jak i w takich miejscach, w których program nie był dotychczas realizowany.

Szczegóły na stronie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Źródło: PAFW
Daty wydarzeń:

15.9.2014

Liczba odsłon: 3176
03.09.2014