Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Porozmawiajmy o (nowych) mediach w bibliotece

"Porozmawiajmy o (nowych) mediach" to cykl trzech spotkań w formie word cafe o edukacji medialnej skierowane do bibliotekarek i nauczycieli, animatorów kultury i edukatorek kulturalnych. O nowych mediach oraz edukacji medialnej w bibliotekach porozmawiamy 17 września. Zaproszenie na spotkania skierowane jest do osób, które wykorzystują nowe media animując działalność bibliotek szkolnych, miejskich czy specjalistycznych, a także wszystkich osób zainteresowanych tym tematem.

Czym są nowe media i dlaczego tak wiele o nich obecnie słyszymy i mówimy? Jak można je włączyć w działania edukacyjne, projekty artystyczne, animacyjne i codzienną działalność bibliotek?

Pierwsze spotkanie, dotyczące nowych mediów w instytucjach kultury, odbyło się 16 maja w Projektorni GAK. Podsumowanie i materiały można przeczytać na blogu bibliocamp.info.

Termin: 17.09.2014 (środa), 11:00-14:00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowym 5/6

Spotkanie rozpoczną się od kilkuminutowych prezentacji – w formie giełdy pomysłów i projektów z zakresu edukacji medialnej – tych zrealizowanych i tych dopiero pomyślanych. Po niej nastąpi dyskusja przy stolikach tematycznych – world cafe. Będzie to okazja, żeby przedyskutować szanse i wyzwania, jakie wynikają z włączania nowych mediów do działań bibliotek. Poprowadzą je ekspertki, które zaproponują tematy do inspirujących rozmów. Beata Wołkanowska opowie o pracy Latarników Polski Cyfrowej Równych Szans oraz zaprosi do dyskusji na temat wykorzystanie platformy e-learningowej w bibliotece.

Podsumowania spotkania ukażą się na blogu Bibliocampu. Osoby, które wezmą udział w spotkaniu, otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można za pośrednictwem portalu evenea: http://evenea.pl/imprezy/kultura-i-sztuka/gdansk/porozmawajmy-o-nowych-mediach-w-bibliotece-60747/. Decyduje kolejność zgłoszeń (jedną instytucję/organizację mogą reprezentować maksymalnie dwie osoby). Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu na spotkanie.

Do 10 września za pośrednictwem portalu evenea można także przesyłać propozycje wystąpień w pierwszej części spotkania – podczas giełdy. Każda osoba będzie miała 5 minut na prezentację swojego projektu, a do dyspozycji: komputer, rzutnik oraz głośniki. W zgłoszeniu należy zawrzeć: imię i nazwisko prezentującej osoby, tytuł prezentacji, opis (do 2000 znaków ze spacjami) zawierający m.in. informację, w jaki sposób dane działanie wykorzystuje nowe media. Opisy projektów zamieścimy po spotkaniu na blogu Bibliocampu.

Beata Wołkanowska - Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans, trener rozwoju osobistego, coach, pomysłodawca i właściciel 50 Alei - Twórczego Aktywnego Klubu 50plus i nie tylko. Wcześniej nauczycielka z pasją i motywator dla wszystkich małych zdobywców świata wiedzy.

Pomysł i koordynacja spotkań „Porozmawiajmy o (nowych) mediach”: Anna Miler

Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Partner: Projektornia Gdański Archipelag Kultury

Projekt „Bibliocamp” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Bibliocamp
Daty wydarzeń:

2.9.2014 - 17.9.2014

Autor wpisu: Anna Miler

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
województwo: pomorskie
80-806 Gdańsk, Targ Rakowy 5/6
bibliocamp@wbpg.org.pl
http://bibliocamp.info/

Miejsce wydarzenia
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
województwo: pomorskie
80-806 Gdańsk, Targ Rakowy 5/6

Liczba odsłon: 777
02.09.2014