Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Rzeźba na Żuławach

Przez dwa tygodnie artyści zaproszeni przez Żuławski Ośrodek Kultury pracowali nad rzeźbami inspirowanymi Żuławami. Powstały dzieła, które staną w przestrzeni publicznej Nowego Dworu Gdańskiego.

W czasie pleneru pięciu rzeźbiarzy stworzyło trzy rzeźby, które staną w przestrzeni miejskiej. W plenerze udział wzięli: Michał Adamowski, Alicja Buławka-Fankidejska, Dymitr Buławka-Fankidejski, Katarzyna Mikłasz oraz Mariusz Burdek, który także oordynował całą akcję.

Artyści prowadzili otwarte warsztaty ceramiczne dla mieszkańców oraz pokazowe wypały ceramiki raku. Inspiracji dla rzeźb dostarczył region Żuław - jego natura i dziedzictwo kulturowe.

Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie I Pleneru "Rzeźba na Żuławach" i odsłonięcie rzeźb, które powstawały przy ŻOK-u przez ostatnie 2 tygodnie. Uroczystość rozpocznie się w sobotę, 30 sierpnia 2014, o 16.00, od prezentacji rzeźby, która stanie przed Urzędem Miejskim, prezentacje zakończą się przy ŻOK-u od strony Tugi.

W programie oprócz prezentacji wszystkich rzeźb i krótkich opowieści o nich także wystawa ceramiki - zaprezentowane zostaną prace dzieci, które brały udział w weekendowych warsztatach, a także fotoreportaż z działań plenerowych.

 

Źródło: Żuławski Ośrodek Kultury
Daty wydarzeń:

30.8.2014

Autor wpisu: Justyna Walas

Żuławski Ośrodek Kultury
województwo: pomorskie
82-100, Nowy Dwór Gdański, Sikorskiego 21
zok@zok-ndg.pl, 552472230
www.zok-ndg.pl

Miejsce wydarzenia
Żuławski Ośrodek Kultury
województwo: pomorskie
82-100 Nowy Dwór Gdański, Sikorskiego 21

Liczba odsłon: 788
28.08.2014