Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Artyści zapraszają do Janowa

Warsztaty ceramiczne, ozdabianie masek wikingów i wspólne malowanie na płótnie – to tylko przykładowe atrakcje, jakie czekają na dzieci 20 sierpnia w Janowie. W ramach artystycznego pleneru Impresje, CSE Światowid zaprasza na otwarte zajęcia mieszkańców okolic Janowa, Przezmarka, Komorowa Żuławskiego i Elbląga.

- Zielone tereny wokół pałacu w Janowie, 20 sierpnia od godz. 10 do 13, na kilka godzin  staną się miejscem wielu akcji plastycznych. Teren podzielimy na twórcze  miejsca, w których znajdą się między innymi warsztaty ceramiczne -  ten warsztat podczas ubiegłorocznej akcji cieszył się największym powodzeniem – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, pomysłodawczyni warsztatów.


To jeszcze nie koniec atrakcji otwartych zajęć w Janowie. Chętni będą mogli malować i ozdabiać maski nawiązujące do tradycji wikingów.
- Znajdzie się też miejsce na ptasi gaj, poznamy najpierw gatunki ptaków które występują w pobliżu jeziora Druzno, a później nastąpi ozdabianie na podłożach z drewna.  Inne działanie to malowanie z dużym rozmachem na podłożu płótna, farbami i sprayami – dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz.Co roku, podczas pleneru Impresje, Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza mieszkańców okolic Janowa, Przezmarka, Komorowa Żuławskiego i Elbląga na otwarte warsztaty.


- Jest to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko samemu tworzyć, ale także dyskretnie podpatrzeć artystów uczestniczących w plenerze podczas pracy zachęca do wzięcia udziału w zajęciach Teresa Miłoszewska, organizatorka pleneru.
Przypomnijmy: Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje” gromadzi na terenie XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego artystów z Polski i zagranicy. Plener rozpocznie się już 17 sierpnia, o godz. 21, plenerową projekcją filmu „Wszystko na sprzedaż”. Wstęp jest wolny, a wieczorny pokaz zrealizowany będzie w ramach cyklu "Kolej na kino".
Kolejne dni to już twórcze warsztaty. Artyści biorący udział w plenerze w Janowie reprezentują różnego rodzaju twórczość, od literatury i malarstwa poprzez rysunek, rzeźbę, fotografię czy ceramikę. Wernisaż tego, co powstanie podczas „Impresji” odbędzie się w Janowie w piątek, 22 sierpnia o godz. 17.


Działanie zrealizowane w ramach projektu Twórcza Terapia.
Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Daty wydarzeń:

17.8.2014 - 22.8.2014

Autor wpisu: Sylwia Warzechowska

Centrum Spotkań Europejskich Światowid
województwo: warmińsko-mazurskie
82-300 Elbląg, Pl. K. Jagiellończyka 1
info@swiatowid.elblag.pl, 55 611 20 50
www.swiatowid.elblag.pl
Liczba odsłon: 572
20.08.2014