Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Społecznik roku 2014

Ruszyła szósta edycja konkursu. Jego celem jest uhonorowanie pomysłodawców i organizatorów szczególnie wartościowych akcji oraz inicjatyw społecznych. Do 30 sierpnia kandydatów mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje, członkowie kapituły konkursu oraz osoby fizyczne.

 

Formularze zgłoszeniowe i regulamin konkursu dostępne są na www.spolecznikroku.newsweek.pl. Partnerami konkursu są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Konkurs Społecznik Roku „Newsweeka” jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację Pomoc Społeczna SOS w 1997 r. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla.

W ubiegłym roku statuetkę Społecznika Roku 2013 odebrała z rąk Tomasza Lisa, redaktora naczelnego „Newsweeka”, Aneta Obcowska, kierowniczka przychodni dla bezdomnych na warszawskiej Woli. Kapituła nagrodziła ją m.in. za bezinteresowną pomoc osobom bezdomnym przez zapewnienie im dostępu do bezpłatnej opieki medycznej i terapii.

Źródło: Newsweek
Daty wydarzeń:

30.8.2014

Liczba odsłon: 1226
11.08.2014