Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł" – IV Konferencja Regionalna

Coraz trudniej znaleźć osoby, które przez wszystkie środowiska, a zwłaszcza młodzież są uznawane za autorytety. Kto dzisiaj zasługuje na takie miano? Podczas IV Konferencji Regionalnej „Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł. W poszukiwaniu zapomnianych autorytetów”, organizowanej przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J. Lompy w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach, spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, przybliżając postać Henryka Sławika. Konferencja odbędzie się 18 września 2014 r. w siedzibie WST (ul. Rolna 43). Jest adresowana do szerokiego grona nauczycieli, bibliotekarzy, regionalistów i wszystkich zainteresowanych.

Śląski Wallenberg to ciągle mało znany, tragiczny bohater II wojny światowej, który opiekował się polskimi uchodźcami na Węgrzech i uchronił przed śmiercią tysiące Żydów, płacąc za to najwyższą cenę. W pierwszej części konferencji przybliżona zostanie jego postać poprzez projekcję filmu dokumentalnego oraz dyskusję panelową z udziałem Tadeusza Kurpierza i Michała Lutego – Wiceprezydenta Katowic.

Druga część spotkania będzie poświęcona prezentacji przykładowych programów edukacyjnych związanych z budowaniem autorytetu, kształtowaniem wartości oraz wzmacnianiem systemów bohaterstwa.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji oraz kartę zgłoszenia udostępniono pod adresem: http://www.metis.pl/korzenie2014/.

Szczegółowy program zostanie opublikowany we wrześniu na stronach internetowych organizatorów.

Źródło: ROM-E "Metis"
Daty wydarzeń:

18.9.2014

Autor wpisu: Anna Marcol

ROM-E "Metis"
województwo: śląskie
40-530 Katowice, ul. Drozdów 21
Sonia Gogulla: sgogulla@metis.pl, Gabriela Wawrzynek: gwawrzynek@metis.pl, 32 209 53 12 lub 14 wew. 112
http://www.metis.pl/

Miejsce wydarzenia
Wyższa Szkoła Techniczna
województwo: śląskie
40-555 Katowice, ul. Rolna 43

Liczba odsłon: 1028
05.08.2014