Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kinga Bielec

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowych studiów „Przestrzeń publiczna, Sztuka, Demokracja – relacje i możliwości” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz XIV edycji Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Fotografka, animatorka kultury, działaczka na rzecz sektora pozarządowego. Prezeska Fundacji SOS Życie oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE w Mielcu.

 Poświęca się wraz z grupą przyjaciół promocji i animacji kultury na Podkarpaciu: organizuje wydarzenia kulturalne, akcje animacyjne, wystawy i warsztaty artystyczne. W swojej działalności opiera się na współpracy z pokrewnymi organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi, instytucjami kultury, a także z prywatnymi inicjatywami wydawniczymi i audiowizualnymi. Działa od 2004 roku z grupą osób w ramach Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

Ma za sobą bardzo wiele projektów z obszarów animacji kultury, edukacji, sztuki współczesnej, w tym szczególnie sztuk wizualnych („M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”, „Nastrój się”, „MaKultura”, „Mielecka pamięć”, „Ekonomia społeczna nieznana”). Czerpie radość z tworzenia, ale także z towarzyszenia twórcom, z organizowania warsztatów i wystaw. W między czasie pisze wnioski i zdobywa pieniądze na te działania.  Uwielbia kino i z pomocą wielu różnych osób, organizuje w Mielcu Dyskusyjny Klub Filmowy Metalowiec.

Lubi inspirować ludzi: do działania, do odkrywania talentów, do wspólnej pracy, do poszukiwania miejsc i sytuacji dających radość, skłaniających do autorefleksji.
 

Metody pracy: rozmowa i podróże. Lubi podczas dyskusji używać flamastrów i papieru, rysować, tworzyć mapy, układać struktury. Miejscami, w których poszukuje inspiracji są: biblioteka, czytelnia, Internet i przestrzeń publiczna. Operuje pytaniami, szuka historii, osobistych przeżyć i doświadczeń.
 

Jako animatorka cały czas uczy się słuchać i rozpoznawać potrzeby. Unika siłowych rozwiązań, stawia na dialog. 

 

 

Daty wydarzeń:

15.4.2015

Liczba odsłon: 1999
25.07.2014