Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Sztuka budowania, sztuka burzenia" - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014

W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej co roku ma miejsce Lato Artystyczne. Projekt skierowany do młodych ludzi z Polski, Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Litwy, Norwegii, Chorwacji w wieku 15-26 lat pragnących rozwijać swoje talenty artystyczne. W ramach projektu realizowane są kilkunastodniowe interdyscyplinarne warsztaty artystyczne różnych dziedzin sztuki. W tym roku, w ramach projektu Międzynarodowe Lato Artystyczne w terminie 13-25 lipca odbywają się między innymi warsztaty teatru i fotografii. Równolegle mają miejsce kursy mistrzowskie rzeźby, ceramiki, malarstwa i grafiki. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych pedagogów oraz wykładowców uczelni artystycznych z kraju i zagranicy. Każdy z warsztatów obejmuje kilkadziesiąt godzin zajęć.

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Warsztaty fotografii klasycznej odbywają się w dwóch częściach. Część pierwsza poświęcona jest technice pracy czyli nauka o zasadach rejestracji obrazu (kadr, kompozycja, poprawna ekspozycja), zasadach i technikach pracy w ciemni, technikach pracy w studiu oraz o najważniejszych wydarzeniach w historii fotografii światowej i polskiej. Druga część polegać na realizacji portretów w technice ‘non camera’. Każdy z uczestników przygotuje własne urządzenie rejestrujące, którym będzie rejestrować portrety uczestników wszystkich warsztatów oraz wszystkich pracowników i mieszkańców majątku w Krzyżowej. Gotowe zdjęcia przygotowane w ciemni zmontujemy w wielką mozaikę i powiesimy w przestrzeni otwartej.

Prowadzenie: Mateusz Ciągło (Polska)

 

WARSZTATY TEATRU

W ciągu dwóch tygodni, wspólnie, w międzynarodowej grupie zgłębiamy tajniki sztuki aktorskiej. Poszukujemy uniwersalnych metod i środków wyrażania emocji i stosunku wobec otaczającego nas świata. Ruch, mimika oraz muzyka są naszymi kluczami do sztuki performance-u. Wielkim finałem naszej teatralnej przygody będzie wystawienie spektaklu plenerowego.

Prowadzenie: Grzegorz Pohl (Polska)

 

KURSY MISTRZOWSKIE z GRAFIKI, MALARSTWA, RZEŻBY, CERAMIKI

W ramach projektu odbywają się również kursy mistrzowskie dla studentów Akademii Sztuk Pięknych z Petersburga, Lwowa, Mińska Białoruskiego i Wrocławia. Projekt prowadzony jest przez Marka Stanielewicza (ASP Wrocław), Macieja Kasperskiego (ASP Wrocław),Verę Yahoudzik (Białoruś) oraz Rafala Piesliaka i Dovydas Klimavicius (Litwa).

 

Pobyt wszystkich młodych uczestników w Krzyżowej kończy finał „Lata Artystycznego”, już w tę środę 23.07.2014 o godzinie 16:00. Prezentacje artystyczne otwarte są dla mieszkańców okolic Krzyżowej i całego Dolnego Śląska.

Wstęp na prezentacje jest wolny!

ZAPRASZAMY!

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Fundacji Freya von Moltke. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

13.7.2014 - 21.7.2014

”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014

”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014
”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014

”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014 ”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014 ”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014 ”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014 ”Sztuka budowania, sztuka burzenia” - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014
"Sztuka budowania, sztuka burzenia" - Międzynarodowe Lato Artystyczne, Krzyżowa 2014

Autor wpisu: Katarzyna Śmiechowicz

Fundacja
województwo: dolnośląskie
58-112, Grodziszcze, Krzyżowa 7
sekretariat@krzyzowa.org.pl, +48 74 85 00 300
www.krzyzowa.org.pl

Miejsce wydarzenia
Fundacja
województwo: dolnośląskie
58-112 Grodziszcze, Krzyżowa 7

Liczba odsłon: 923
21.07.2014