Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wielki finał 5. edycji Brave Kids!

Gruzińskie tańce w rytmie afrykańskich bębnów, a może młodzi Nepalczycy wykonujący capoeirę? Wszystko to zobaczysz podczas finału Brave Kids już 11 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przyjdź i przekonaj się, czym nas zaskoczą najodważniejsze dzieci świata.

Spektakl finałowy Brave Kids to fascynująca mozaika barw, rytmów i form ekspresji. Tylko wtedy na scenie będzie można zobaczyć tak niezwykłe połączenie różnych tradycji  i kultur. Dzieci przyjechały m.in. z Maroka, Konga, Indonezji, Burundi, Brazylii czy Nepalu - to ponad 100 młodych artystów z 17 krajów.

– Wspólne przedstawienie tworzą młodzi artyści z odległych stron świata. Są otwarci, inspirują się i uczą wzajemnie – mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids.
– Z różnych tradycji muzycznych czy tańców czerpią jak z otwartej księgi. Wynikają
z tego rzeczy niezwykłe i niespotykane. To będzie wyjątkowe wydarzenie!

Spektakl finałowy to kwintesencja Brave Kids. Tylko w czasie tego przedstawienia dzieci
z Rumunii, Brazylii i Maroka mogą razem tańczyć do rytmu bębniarzy z Ugandy, akrobaci z Sankt Petersburga występować wspólnie z żonglerami z Indonezji i artystami
z indyjskiej „Kolonii marionetek”, a w tradycyjnym irańskim teatrze grać dzieci
z Zimbabwe czy Nepalu.

– Na pewno zobaczymy niezwykłą improwizację, mnóstwo entuzjazmu i radości – dodaje Karol Gołaj. – To dowód na to, jak inspirujące i twórcze mogą być spotkania tak wielu różnych kultur i tradycji. Wcale nie musimy pochodzić z tej samej kultury, żeby stworzyć coś wartościowego.

Młodzi artyści przebywają w Polsce od 20 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali w domach polskich rodzin we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu i Puszczykowie koło Poznania. Brali udział w warsztatach, spektaklach, paradach, spotkaniach
i improwizacjach artystycznych. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Krośnicach.

– Te dzieci mają w sobie mnóstwo energii i radość życia w czystej postaci – mówi Laryssa Kowalczyk, która jest koordynatorką rodzin przy projekcie Brave Kids, a sama gościła
w tym roku dzieci z Indonezji. – Poza tym są niesamowicie utalentowane i wrażliwe. Warto zobaczyć efekt tego pięknego projektu.

Finał 5. Edycji Brave Kids


Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3
11 lipca 2014, godz. 18:00


Więcej informacji o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu

Daty wydarzeń:

11.7.2014

STOWARZYSZENIE KULTURY TEATRALNEJ "PIEŚŃ KOZŁA"
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Wrocław
Wrocław, Purkyniego 1
www.bravekids.eu
Liczba odsłon: 876
09.07.2014