Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

XII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Za nami XII edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

Za nami XII edycja imprezy, która cieszy się bardzo dużą popularnością w środowisku osób niepełnosprawnych zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Projekt rozpoczął barwny happening, w którym uczestniczyli uczniowie i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Tczewie. Barwny korowód przeszedł ulicami Tczewa 10 czerwca 2014 r. Celem tego działania było zaproszenie mieszkańców na przegląd prezentacji scenicznych, które rozpoczynały się tego samego dnia w  Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.

W XII edycji MPTW uczestniczyło 36 grup z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorosi, Bośni i Hercegowiny i Rosji. Podczas trwania projektu wszyscy uczestnicy brali udział w prezentacjach scenicznych. Przegląd Prezentacj odbywał się w dniach 10-12 czerwca 2014 r. w Tczewie, w Centrum Kultury i Sztuki.

Podczas Przeglądu mieliśmy możliwosć obejrzenia różnorodnych przedstawień. Były przedstawienia radosne, bardzo energetyczne, ale też i przedstawienia poważne, nostalgiczne, zmuszające do reflekcji. Jak co roku, prezentacje zaskoczyly nas świetną grą aktorską, idealnie dobraną muzyką i bogatymi scenografiami. Pierwszego dnia trwania Przeglądu na uczestników czekała muzyczna niespodzianka. Na deskach CKiS wystąpił Łukasz Zagrobelny.

Podczas realizacji projektu od  odbywały się warsztaty artystyczne, w których uczestnicy bardzo aktywnie brali udział. Warsztaty odbywały się w Tczewie - w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych oraz w Gołuniu. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali mnóstwo prac plastycznych, poznali różne techniki tworzenia scenografii, brali udział w zajęciach choreoterapii, w sesji fotograficznej i w zajęciach sportowych.

Prace wykonane podczas warsztatów zostały zaprezentowane podczas koncertu finałowego. Uroczysty finał przeglądu przezentacji był także okazją do nagrodzenia wszystkich uczestników Przeglądu. Obecne podczas prezentacji jury wręczyło nagrody. Na obecnych podczas koncertu finałowego czekała druga muzyczna niespodzianka tej edycji - dla uczestników wystąpił zespół Samer Band, w którym występują niepełnosprawni wychowankowie SOSW  w Tczewie wraz grupą nauczycieli.

Projekt był świetną okazją do wymiany doświadczen osób zajmujących się aktywizacją artystyczną niepełnosprawnych, a także do szeroko rozumianej integracji.

Projekt finansowany był ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Samorządu Woj. Pomorskiego, Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego.

Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Tczewie
Daty wydarzeń:

9.6.2014 - 13.6.2014

Autor wpisu: Aleksandra Beśka

Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie
województwo: pomorskie
83-110, Tczew, Grunwaldzka 1
58 531 55 50
http://www.sosw.tcz.pl

Miejsce wydarzenia
Tczew-Gołuń
województwo: pomorskie


Resource id #6
Liczba odsłon: 1389
25.06.2014