Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Magdalena Kreis

Rocznik 1987. Absolwentka kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski), animacji społeczno-kulturalnej (Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy we Wrocławiu), a także edukacji artystycznej (ASP Wrocław). Od wczesnej młodości współtworzy projekty artystyczne. Chętnie działa w ramach projektów grupowych – jako twórczyni, koordynatorka i realizatorka.

Od 2010 roku związana z galerią Dizajn – BWA Wrocław, gdzie wraz z Natalią Romaszkan realizuje autorski projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci“. Od 2012 roku współtworzy sieć Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów, działającą w ramach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Centrum Sztuki WRO jako realizatorka i koordynatorka działań dla publiczności.

Uczestniczka warsztatów dla animatorów i edukatorów artystycznych. Laureatka stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Wrocławia.

 

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się jeszcze w dzieciństwie. Przez lata uczęszczałam do Dziecięco-Młodzieżowej Pracowni Plastycznej „Creatio“ w moim rodzinnym mieście Rybniku, gdzie współtworzyłam swoje pierwsze projekty twórcze.

Ulubiona metoda pracy to ta oparta o kontekt miejsca, czasu, wydarzenia. Myśląc o jakimś nowym działaniu zawsze szukam odniesienia do specyficznych warunków w jakich ma zaistnieć.  

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o swoim czasie wolnym. Choć czasem zapominam... 

 

 

Liczba odsłon: 1605
01.04.2014