Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow

Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, organizowany przez Fundację Artystyczną PERFORM, doczekał się swojej V edycji. W tym roku będzie to niezwykłe wydarzenie z udziałem Nancy Stark Smith – współtwórczyni tej techniki – oraz wielu znakomitych nauczycieli i tancerzy ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

Po raz pierwszy w Polsce w ramach Festiwalu odbędzie się także Global Underscore – taneczny event organizowany corocznie przez Nancy Stark Smith jednocześnie w 50 krajach świata. Partnerem Festiwalu jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Festiwal potrwa od 18 do 22 czerwca. Mogą znaleźć tu coś dla siebie zarówno osoby zawodowo zajmujące się tańcem, jak i wszyscy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w technice contact improvisation i tańcu.

Festiwal otworzy konferencja prasowa, która odbędzie się 18 czerwca o godz. 12.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Wydarzeniem towarzyszącym całości Festiwalu i jednocześnie podsumowującym go będzie wieczór performatywny, który odbędzie się 23 czerwca br. o godzinie 20.00  w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Wieczór performatywny to wyjątkowa okazja, by współtwórczynię kontakt improwizacji i towarzyszących jej światowej klasy tancerzy zobaczyć na scenie we wspólnym performansie. Nancy Stark Smith, Ray Chung i Andrew Harwood uczą i praktykują contact improvisation od wielu lat. Podczas improwizowanego przez nich pokazu muzykę na żywo wykona Mike Vargas.

Contact Improvisation (CI) nazywana w Polsce improwizacją kontaktową, kontakt improwizacją lub improwizacją w kontakcie jest dziedziną tańca, która swoje korzenie ma w tańcu współczesnym i łączy różne formy pracy z ciałem - od elementów akrobatyki, przez jogę, po medytację. To forma improwizacji ruchowej, w której kluczowym elementem jest kontakt z drugą osobą/grupą osób oraz kontakt z podłogą. Ciało i ruch stają się narzędziem i sposobem komunikacji dzięki korzystaniu z wielu różnych elementów, elastycznie dostosowywanych do psychofizycznych możliwości tańczących. CI opiera się na założeniu, że każdy ma swoje unikalne warunki do ruchu tanecznego i każdy może je rozwijać.

Warsztaty i laboratoria poprowadzą także:

  • Mike Vargas (USA)
  • Andrew Harwood (USA)
  • Ray Chung (USA)
  • Thomas Mettler (CH)
  • Ezra LeBank (USA)
  • Agnieszka Rybak (PL)
  • Paulina Święcańska (PL)
  • Filip Wencki (PL)

 

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Zachęcamy do udziału w zajęciach, współpracy w czasie trwania Festiwalu i relacjonowania wydarzeń.

Informacje dostępne są na stronie i FB Warsaw Flow:

www.polandcontactfestival.com

http://www.facebook.com/groups/polandcontactfestival/

oraz na stronie i FB Fundacji Artystycznej PERFORM:

www.perform.org.pl

www.facebook.com/art.perform

Zapraszamy!

Źródło: Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow
Daty wydarzeń:

18.6.2014 - 22.6.2014

Autor wpisu: Ewelina Stasiuk

Fundacja Artystyczna PERFORM, Centrum Sztuki Współpczesnej Zamek Ujazdowski, Urząd m. st. Warszawa
województwo: mazowieckie
00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2
www.polandcontactfestival.com
ilovecontact_4_2
Liczba odsłon: 1063
13.06.2014