Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aldona Żejmo-Kudelska

Animator, trener warsztatu rekomendowany przez PTP, absolwentka IPSiR UW.  Absolwentka kursów i szkoleń dramowo-teatralnych prowadzonych przez Cardboard Citizens, British Association of Dramatherapists (Londyn) oraz Johna Somersa. Od 2002 roku współtwórczyni i realizatorka wielu projektów dramowo-teatralnych prowadzonych z młodzieżą i społecznościami lokalnymi m.in.: „Teatr Codzienny – projekt edukacji kulturalnej” i  „Art.-generacje – międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej”. Twórczyni i wykładowca Szkoły Trenerów Dramy Drama Way. Autorka artykułów, współorganizatorka dwóch Międzynarodowych Konferencji Dramowych (2003 i 2007). Fundator i Prezes Drama Way Fundacji Edukacji i Kultury, współwydawcy książki Augusto Boala „Gry dla aktorów i nie aktorów”.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się w czasie studiów na długich i ciemnych korytarzach IPSiR UW, podczas warsztatów dramy prowadzonych przez Johna Somersa. Wtedy właśnie poczułam/zrozumiałam, że drama i teatr zaangażowany to moja droga….

Ulubiona metoda pracy to drama, Teatr Forum i Teatr ze społecznością. „W tej metodzie jest szaleństwo, w tym szaleństwie jest metoda” mówi hasło Fundacji Drama Way. A ja podpisując się pod nim, wciąż i wciąż stwierdzam, że bardzo mi dobrze z tym „szaleństwem”, które sprawia, że ludzie czują się bardziej wolni i sprawczy.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o potrzebach i wartościach. Swoich i grupy. I osobistym sensie tej pracy: po co właściwie to robię? Dlaczego to wybieram?

 

  • Reprezentowała projekt "Art-Generacje" na Ogólopolskiej Giełdzie Projektów 2013

 

Liczba odsłon: 1322
01.04.2014