Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kultura uskrzydla dzieci i młodzież na Lubelszczyźnie

W ostatnim tygodniu maja w województwie lubelskim odbędą się przygotowane przez dzieci i młodzież wydarzenia kulturalne, które łączą edukację z nowymi technologiami. Młodzi twórcy i ich opiekunowie zapraszają na Festiwal Latawcowy (w Łukowie) oraz debatę na temat współczesnego patriotyzmu (w Niedrzwicy).

 

Wydarzenia te odbędą się w ramach finału V Akademii Orange, czyli podsumowania 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw. – Dzieci i młodzież udowadniają, że każdy, niezależnie od wieku, może zostać twórcą, a nowe technologie są wielkim sprzymierzeńcem kultury – mówi o lubelskich projektach Maria Adamiec, koordynator programu.

W trakcie Tygodnia Akademii Orange (24 maja – 1 czerwca) młodzi twórcy z całej Polski zaprezentują efekty swojej pracy podczas blisko 90 wydarzeń kulturalnych! W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Kultura Uskrzydla”. Koncepcja ta czerpie z twórczości niemieckiego artysty – Jana von Hollebena i jego serii fotografii "Marząc o lataniu". – Dzięki pobudzeniu wyobraźni i zmianie perspektyw (dosłownie i w przenośni) możemy osiągnąć co tylko chcemy: latać, walczyć ze smokami, zostać superbohaterem czy astronautą – podkreśla Maria Adamiec. Wszystkie organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i oświatowe mogą włączyć do akcji „Kultura uskrzydla” i wziąć udział w konkursie na najciekawsze "uskrzydlone" zdjęcie, inspirowane twórczością artysty. Nagrodą główną jest profesjonalna sesja zdjęciowa w wykonaniu samego von Hollebena i aparaty fotograficzne.

Akademia Orange to otwarty program grantowy Fundacji Orange, dzięki któremu dzieci i młodzież wchodzą w świat nowoczesnej edukacji w roli twórców. Fundacja umożliwia młodym rozwijanie talentów, wspierając innowacyjne projekty, w których nowe technologie są przestrzenią spotkania z kulturą. –  Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale też wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Jestem pod wielkim wrażeniem kreatywności młodych akademików, którzy już od pięciu lat – bo tyle właśnie ma Akademia Orange – pokazują nam jak łączyć radość i twórczą energię z nowymi technologiami – mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.
 

Harmonogram wydarzeń Tygodnia Akademii Orange w województwie lubelskim:

  • Festiwal Latawcowy – Projekt "Nasz latawcowy zawrót głowy" – 24.05.2014 15:00 – Boisko OSIR, ul. Browarna 63, Łuków,
  • Debata na temat współczesnego patriotyzmu – Projekt "Trzeci wymiar niedrzwickiej historii" – 29.05.2014 13:00 – Niedrzwica Duża, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

 

Wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Tygodnia Akademii Orange są otwarte i bezpłatne. Organizatorem akcji jest Fundacja Orange a partnerem – Nasze Miasto.

Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange (w tym harmonogram wydarzeń) znajduje się na stronie www.akademiaorange.pl  oraz www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla

Szczegółowych informacji udzielają:

Daty wydarzeń:

24.5.2014 - 1.6.2014

Autor wpisu: Daria Drabik

Fundacja Orange
województwo: mazowieckie
02-326, Warszawa, Aleje Jerozolimskie 160
fundacja@orange.com, 225274021
www.fundacja.orange.pl

Miejsce wydarzenia
Łuków, Niedrzwica Duża
województwo: lubelskie


KV_kultura_uskrzydla_0200_final_mdu
Liczba odsłon: 572
20.05.2014