Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Mobilna wystawa Obrazy Pełne Szczęścia

Będzie to pierwsza polska wystawa, zainspirowana psychologią pozytywną, rozwijaniem dobrostanu i osiąganiem szczęścia. Będzie to niespotykana, „poruszająca się” wystawa – objazd Obrazów Pełnych Szczęścia. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty bilbordowe z dziećmi i młodzieżą. Zostaną one przeprowadzone w małych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego.

W ramach „poruszającej się” wystawy zaprezentujemy w dniach 2-8 czerwca w mniejszych i większych miejscowościach regionu (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław, Chełmno, Golub-Dobrzyń) 10 prac autorstwa 5 międzynarodowych artystów.

Grupa artystyczna Galeria Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski) zaprosiła do udziału w projekcie trzy amerykańskie artystki: Susan O`Malley, Christine Wong Yap i Leah Rosenberg. Do prezentacji prac wykorzystamy jeżdżące bilbordy, na których zwykle pokazywane są reklamy. Będzie to niespotykany objazd Obrazów Pełnych Szczęścia. Polacy nie są optymistami, wszystko widzą raczej czarno. Wynika to z naszej skomplikowanej historii. Takie nastawienie do rzeczywistości utrudnia rozwój, bycie zadowolonym i szczęśliwym. Dlatego chcemy sprowokować mieszkańców regionu, w którym mieszkamy, by trochę inaczej – bardziej pozytywnie spojrzeli na siebie i na miejsce, w którym żyją, by poczuli się jak u siebie i chętniej podejmowali działania w celu ulepszenia siebie, relacji z innymi, jak i otoczenia.

Wystawa ma zachęcić mieszkańców, by świadomie dostrzegli swoje miejsce zamieszkania i ukazać je w nowy, pozytywny sposób - jako miejsce, w którym warto mieszkać, pracować, działać, żyć. Poprzez prezentowane prace będziemy zachęcać odbiorców do zastanowienia się i wspólnego działania na rzecz miejsca, w którym żyjemy. Będziemy tym samym jednoczyć mieszkańców regionu, budując w nich poczucie wspólnoty.

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty bilbordowe z dziećmi i młodzieżą. Zostaną one przeprowadzone w małych miejscowościach naszego województwa: Obrowie, Węgiersku, Lisewie i Gałczewie. Warsztaty poprowadzą artyści z Galerii Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski). Prace dzieci będą prezentowane na mobilnym bilbordzie wraz z jeżdżącą wystawą. Będzie to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć głos najmłodszych mieszkańców naszego województwa.

Źródło: Fundacja Rusz
Daty wydarzeń:

2.6.2014 - 8.6.2014

Mobilna wystawa Obrazy Pełne Szczęścia.

Mobilna wystawa Obrazy Pełne Szczęścia. Mobilna wystawa Obrazy Pełne Szczęścia.

Autor wpisu: Agnieszka Brzęcka

Fundacja Rusz
województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń,, ul. Św. Ducha 2A/3
artmoves@o2.pl, 56 651 01 36
www.artmovesfestival.org

Miejsce wydarzenia
Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Chełmno, Golub-Dobrzyń, Lisewo, Obrowo, Węgiersk, Gałczewo
województwo: kujawsko-pomorskie


Liczba odsłon: 795
22.05.2014