Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Mała Kultura Współczesna - nabór tekstów o animacji

W imieniu redakcji czasopisma Mała Kultura Współczesna zapraszamy do nadsyłania tekstów o wyzwaniach, problemach i napięciach tkwiących w pojęciu „działania” – rozumianego szeroko jako aktywna i sprawcza postawa wobec rzeczywistości społecznej – oraz „animacji kultury”, którą rozumiemy jako szczególny przejaw działania posiadającego swoje korzenie i tradycje oraz bardzo współczesne i różnorodne konflikty, dylematy i zadania, ujawnione również ostatnio dzięki NieKongresowi Animatorów Kultury. Termin nadsyłania tekstów: 15 czerwca 2014 r.

Zachęcamy do nadsyłania tekstów nie tylko uczestników NieKongresu, ale również doktorantów, studentów, aktywistów, animatorów i twórców, którzy samodzielnie działają lub śledzą, obserwują i interpretują działanie jako kategorię osadzoną w społeczno-polityczno-kulturowych praktykach poza- i instytucjonalnych. Proponujemy z jednej strony krytyczny namysł nad tematami zaproponowanymi podczas NieKongresu (a częściowo kontynuowanymi na Forum Animatorów Kultury), z drugiej – czekamy na teksty, które w szerszej perspektywie będą dotyczyły między innymi interpretacji bieżących zjawisk, analizy języka, form organizacji, mechanizmów społecznych, politycznych i ekonomicznych kształtujących i używających „działania” i „animacji kultury” w dyskursach publicznych.

Redaktorka odsłony: Agnieszka Pajączkowska

Redakcja zastrzega sobie prawo wyboru tekstów przeznaczonych do publikacji.
Dla autorów i autorek opublikowanych tekstów przewidziane jest honorarium.

>> Więcej...

Źródło: MKW
Daty wydarzeń:

15.6.2014 - 15.5.2014

Liczba odsłon: 1901
04.06.2014