Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Tworzę się" - nowe miejsce sztuki dla dzieci i młodzieży

1 czerwca otwarta zostanie w Szczecinie nowa, edukacyjna przestrzeń artystyczna dla dzieci i młodzieży o nazwie TWORZĘ SIĘ. Celem nowego miejsca jest pobudzanie twórczego rozwoju młodych mieszkańców Szczecina oraz kształtowanie świadomych i wrażliwych uczestników życia społecznego. Twórcom zależy na powstaniu miejsca intrygującego i przyjaznego dzieciom ze wszystkich środowisk, w którym będzie można tworzyć i wypowiadać się bez ograniczeń, w przestrzeni, która będzie zmieniać się i zaskakiwać. 

TWORZĘ SIĘ jest owocem współpracy 13 muz i Fundacji Las Sztuki. Jest to kontynuacja, a także rozwój działań realizowanych w 2013 r. w ramach kampanii społeczno-artystycznej “Przepraszam! Tworzę się”. Kampania ta była skierowana zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych obywateli. Miejsce sztuki TWORZĘ SIĘ to kolejny krok oraz kolejne wyzwanie postawione przez 13 Muz i Fundację Las Sztuki. Organizatorzy gwarantują nieograniczone wyobraźnią i przestrzenią działania twórcze, a także możliwość kontaktu i pracy z ciekawymi, cenionymi artystami oraz osobami zaangażowanymi w działania artystyczno-społeczne.

W nowym miejscu realizowany jest obecnie projekt Zabawy Sztuką – Eksperymentalne Place Zabaw.  Pomysł opiera się na utworzeniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina kilku przestrzeni artystycznych, nazwanych „placami zabaw”, których utworzeniem zajmą się zaproszeni do projektu artyści oraz młodzi mieszkańcy miasta. Place zabaw przyjmą formę interaktywnych wystaw, dostępnych dla wszystkich oraz działań artystycznych.  

Roczny projekt zakłada powstanie 4 placy zabaw:

 # Digital Playground – marzec-kwiecień 2014 r.

# Ekstremalny Plac Zabaw – czerwiec-sierpień 2014r.

# Emocjonalny Plac Zabaw  - wrzesień-październik 2014 r.

# Ilustrowany Plac Zabaw – październik-listopad 2014 r.

1 czerwca o  godz. 12.00 odbędzie się uroczyste, oficjalne  otwarcie nowego miejsca i wystawy Ekstremalny Plac Zabaw. Serdecznie zapraszamy!

Ekstremalny Plac Zabaw to projekt zakładający działania zarówno w formie wystaw, jak i działań twórczych. Charakter prezentacji przyjmie z pewnością praca artystyczna wykonana przez niepokorną artystkę Justynę Koeke i utytułowaną Natalię Szostak (laureatka nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2013). Odsłonę warsztatową przedsięwzięcia wypełnią zaś działania twórcze dzieci, skupiające się na wybranych środkach wyrazu, takich jak: instalacja w przestrzeni publicznej, happening, action painting oraz performance.

Uwaga! Zabawa na placu ekstremalnie wzmacnia samoocenę i maksymalnie pobudza wyobraźnię.

Ekstremalny Plac Zabaw prezentowany jest w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE/Xtreme

Program

Sobota 31.05.2014

12.00-13.30 warsztaty z Justyną Koeke w ramach projektu Pojawiasz się i znikasz.
dzieło sztuki na chwileczkę!/Ekstremalny Plac Zabaw (wiek uczestników 6-8 lat)

14.00-15.30 warsztaty z Justyną Koeke w ramach projektu  Pojawiasz się i znikasz.
dzieło sztuki na chwileczkę!/Ekstremalny Plac Zabaw (wiek uczestników 8-10 lat)

Niedziela 01.06.2014

12.00 uroczyste otwarcie Tworzę się

12.00-17.00 wernisaż wystawy Ekstremalny Plac Zabaw („Pojawiasz się i znikasz. Dzieło sztuki na chwileczkę!” Justyna Koeke, „Dzikość serca” Natalia Szostak ) oraz działania twórcze dla dzieci

 14.00-17.00 działania na al. Kwiatowej/ Szczecin Art Meeting Point

„Smaczna Sztuka” Justyna Olszewska

Paint&Jump Ania Wanatowicz

happening Justyny Koeke z dziećmi

budowanie instalacji

Wtorek 03.06.2014

15.30 -17.30 warsztaty i sesja fotograficzna/ Kolektyw Fotograficzny POWIDOK (Daniela Monika Swoboda, Łukasz Haruń, Roman Wnuk)

Piątek-Sobota  27-28.06.2014

11.30-22.00 wystawa Ekstremalny Plac Zabaw ( „Pojawiasz się i znikasz. Dzieło sztuki na chwileczkę!” Justyna Koeke,  „Dzikość serca” Natalia Szostak)

11.30 – 16.00 „Ekstremalna cisza” warsztaty performance z Michałem Bałdygą (wiek uczestników 11-15 lat)

Niedziela 29.06.2014

11.30-20.00 wystawa Ekstremalny Plac Zabaw ( „Pojawiasz się i znikasz. Dzieło sztuki na chwileczkę!” Justyna Koeke,  „Dzikość serca” Natalia Szostak)

11.30 – 16.00 „Ekstremalna cisza” warsztaty performance z Michałem Bałdygą (wiek uczestników 11-15 lat)

13.00-15.00 „Zabawki na niecne sprawki” warsztaty /Fundacja Droga Wolna (wiek uczestników 7-12 lat)

18.00  prezentacja pracy powstałej podczas warsztatów z Michałem Bałdygą „Ekstremalna cisza”

Szczegóły na www.tworzesie.pl oraz na profilu fb https://pl-pl.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie

Projekt Zabawy Sztuką - Eksperymentalne Place Zabaw jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. TWORZĘ SIĘ jest współfinansowane ze środków Miasta Szczecin i Narodowego Centrum Kultury.

Partnerzy TWORZĘ SIĘ: Make It Funky Production, Pallada, Nordweco, sztuka24h, K2, Enterso, Fundacja Droga Wolna, Kolektyw Fotograficzny POWIDOK; Patroni medialni: Kurier Szczeciński, miastodzieci.pl, Szczecin Główny, Szczecin Blog, Szczecin dla dzieci

 

Źródło: Tworzę się
Daty wydarzeń:

1.6.2014 - 31.12.2014

Tworzę się nowe miejsce sztuki dla dzieci i młodzieży

Tworzę się nowe miejsce sztuki dla dzieci i młodzieży Tworzę się nowe miejsce sztuki dla dzieci i młodzieży Tworzę się nowe miejsce sztuki dla dzieci i młodzieży Tworzę się nowe miejsce sztuki dla dzieci i młodzieży

Autor wpisu: Paulina Ratajczak

TWORZĘ SIĘ
województwo: zachodniopomorskie
70-551 Szczecin, pl. Żołnierza Polskiego 2
lassztuki@gmail.com
www.tworzesie.pl

Miejsce wydarzenia
TWORZĘ SIĘ
województwo: zachodniopomorskie
70-551 Szczecin, pl. Żołnierza Polskiego 2

Liczba odsłon: 1426
21.05.2014