Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konferencja - Być ... z ... odbiorcą cyberkultury. Potencjał małego i młodego człowieka

Zapraszamy na V Konferencję dla Nauczycieli i Animatorów Kultury. Jak być z .., współdziałać, współpracować, współuczestniczyć z małym i młodym odbiorcą w odkrywaniu różnych przestrzeni kultury. Odpowiadając na potrzebą rozwijania działań edukacyjnych na styku kultury i technologii informacyjno–komunikacyjnych, wpisaną również w podstawę programową kształcenia ogólnego, będziemy razem sprawdzać dobre praktyki i ciekawe narzędzia oferowane przez nowoczesne technologie. Termin: 31 maja (sobota), godz. 9:00 -18:30, Toruń.

Miejsce: Teatr "Baj Pomorski"

Program konferencji obejmuje sesję wykładową, warsztaty oraz spektakl Edyty Jungowskiej i Sambora Dudzińskiego z pogranicza teatru, muzyki i storytellingu pt. Bajkowe spotkanie z Astrid Lindgren. 

 

Program konferencji

 

9.00 - rejestracja uczestników (Teatr „Baj Pomorski”)

 

9.30 - Dominik Pokornowski – Jak technologia zmienia kulturę w cyberkulturę?

10.30 - Olimpia Balewska, Przykład dobrej praktyki: Gimnazjum nr 1 w Brodnicy – Projekt edukacyjny inspirowany programem „Wolne lektury”: Zabawa w kino – czy tylko dla wybranych?

11.15 - Marzenna Wiśniewska (Katedra Kulturoznawstwa UMK), Magdalena Jasińska (Teatr „Baj Pomorski”): Teatralne zasoby internetowe

11.45 - 12.30 - Przerwa na posiłek (zapewniają organizatorzy)

12.30 – 15.30 Warsztaty*

1. Dominik Pokornowski: Jak tworzyć nowoczesne prezentacje multimedialne?
Warsztaty z zakresu tworzenia nowoczesnej prezentacji multimedialnej oraz narzędzi organizacji pracy i komunikacji w projektach edukacyjnych dla młodzieży i z młodzieżą z wykorzystaniem: Prezi, Slideshare, Youtube, Vimeo, Twitter, Tumblr, Google+, Trello i Asana.

2. Paulina Pamuła: Blogi i portale społecznościowe jako atrakcyjne narzędzia dydaktyczne i projektowe
Warsztaty wokół dobrych praktyk w wykorzystywaniu mediów społecznościowych w nauczaniu. Zasady i sposoby tworzenia blogów, cechy interesujących postów, metody opracowywania atrakcyjnych treści multimedialnych, wykorzystanie kanałów edukacyjnych na You Tube.

3. Jacek Chmielewski: Świat w kalejdoskopie. Warsztaty fotografii mobilnej
Zasady kompozycji i kadrowania, propagowanie dobrych nawyków w fotografii cyfrowej, metody obróbki fotografii mobilnej. Oryginalne metody pracy: efekty kompozycyjne, zmiany w filtracji i ich wykorzystanie w projektach artystyczno-edukacyjnych. Efektem warsztatów będzie reportaż lub cykl fotograficzny.

4. (Toruńska) Grupa Improwizacyjna „TERAZ”: Techniki teatru improwizacji w pracy z grupą i nie tylko!
Warsztaty związane z ideą „impro” i rolą improwizatorów we współczesnej kulturze. Uczestnicy poznają gry improwizowane rozumiane jako metody działań twórczych i aktywizujących, oraz jako formy teatralne otwierające młodego człowieka na wyrażanie siebie. Warsztaty rozwijają umiejętność błyskotliwego wykorzystania spontaniczności, improwizacji w pracy teatralnej.

5. Marzenna Wiśniewska, Magdalena Jasińska: Co ma wspólnego Facebook z dramatem? Współdziałanie z małym i młodym odbiorcą kultury w tworzeniu tekstowych i scenicznych światów
Na warsztat weźmiemy dwa najciekawsze teksty dramatyczne powstałe w ostatnich latach, których realizacje sceniczne można oglądać na deskach Baja Pomorskiego – „Na Arce o ósmej” Ulricha Huba oraz „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi. Sprawdzimy, co daje czytanie performatywne, jak zastosować na lekcji ćwiczenia dramaturgiczne i etiudy teatralne, jak wykorzystać narzędzia i kanały komunikacji sieciowej do działaniu edukacyjnym i artystycznym.

16.00 – 17.00 - Podsumowanie konferencji: prezentacja działań warsztatowych (mała scena)

17.30 – Bajkowe spotkanie z Astrid Lindgren Edyty Jungowskiej i Sambora Dudzińskiego (duża scena, spektakl trwa 60 minut)

Zapisy: do 26 maja 2014 r. poprzez formularz na stronie KPCEN-u http://www.kpcen-torun.edu.pl/news

Opłata: 100 zł (obejmuje udział w sesji wykładowej i warsztatowej, posiłek oraz bilet na przedstawienie).

Organizatorzy: Katedra Kulturoznawstwa UMK w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Teatr "Baj Pomorski"

Kontakt:
dr Marzenna Wiśniewska (Katedra Kulturoznawstwa UMK) - tel. 604 53 70 83, e-mail: marzennaw@umk.pl
Ewa Kondrat (KPCEN w Toruniu)- tel. 881-93-12-18; e-mail: Ewa.Kondrat@kpcen-torun.edu.pl
Magdalena Jasińska (Teatr "Baj Pomorski") – tel. 56 652 24 24 wewn. 39; e-mail: literacki@bajpomorski.art.pl

Więcej informacji:
www.kpcen-torun.edu.pl
www.kulturoznawstwo.umk.pl
www.bajpomorski.art.pl

Źródło: www.kulturoznawstwo.umk.pl
Daty wydarzeń:

31.5.2014

Autor wpisu: Marzenna Wiśniewska

Katedra Kulturoznawstwa UMK, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Teatr "Baj Pomorski"
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, ul. Piernikarska 9
literacki@bajpomorski.art.pl, 56 652 24 24 wew. 39
www.bajpomorski.art.pl

Miejsce wydarzenia
Toruń
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, Piernikarska 9

Liczba odsłon: 1205
22.05.2014