Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Rzeszów Miastem Poezji!

Rzeszów Miastem Poezji już wkrótce! W dniach od 19 – 23 maja 2014 odbędzie się pierwsza rzeszowska edycja festiwalu słowa „Miasto Poezji”. W ciągu trzech festiwalowych dni w Rzeszowie zagości wszechobecne słowo. W programie znajdą się m.in. warsztaty, spotkanie z poetą i tzw. mieszkania poezji. Organizatorzy zapraszają na spotkanie ze słowem do rzeszowskich instytucji kultury oraz do mieszkań prywatnych, gdzie odbędą się wieczorki poetyckie. Będzie można też posłuchać poezji na antenie Radia Rzeszów, patrona naszej inicjatywy.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach słowa z Tomaszem Gnapem w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury 22 maja o godz. 18.00.

Zgłoszenia można wysyłać do 21 maja na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu, w tytule wiadomości wpisując: warsztaty słowa, w treści imię, nazwisko i kontakt do siebie.

Zapraszamy także na spotkanie z poezją ukraińską (20 maja), z Jarosławem Mikołajewskim (21 maja), z Florent Despresem i poezją francuską oraz z aktorami scen rzeszowskich do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (23 maja).

Organizatorem Rzeszowskiego Miasta Poezji jest Estrada Rzeszowska w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Więcej informacji oraz plakaty imprez do pobrania na stronie: www.inkubatorkultury.eu.

Autor wpisu: Ewelina Jurasz

Estrada Rzeszowska
województwo: podkarpackie
Rzeszów
sekretariat@estrada.rzeszow.pl, 17 853 80 04
www.estrada.rzeszow.pl | www.inkubatorkultury.eu
Liczba odsłon: 825
14.05.2014