Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ewa Kokot

Z wykształcenia historyk sztuki, pedagog. Od 1989 realizuje roku autorskie projekty polegające na kontaktowaniu dziecka ze sztuką – długofalowy program DZIECKO-SZTUKA-KONTAKT. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych, a także osób zagrożonych marginalizacją. Aranżuje wystawy sztuki najnowszej oraz organizuje masowe akcje i plenery.

Pomysłodawczyni trzech międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje w zakresie edukacji twórczej z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Obecnie kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej - interdyscyplinarną platformą dla wszystkich dziedzin sztuki. Członkini zarządu Polskiego Komitetu Wychowania Przez Sztukę InSEA oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki. W sferze jej zainteresowań znajduje się obszar wspólny dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej.

Autorka książek twórczych dla dzieci: pierwszej w Polsce muzealnej kolorowanki Portret damy (2005), a także książek: Fortepian czyli gra faktury (2007), Księgi Pracy Twórczej (2010), Nasza Przestrzeń (2012), Ścieżka zmysłowa (2013) oraz filmów o sztuce Świat-Oswajanie (2011), Future Artist (2011), Nasza Przestrzeń (2012), Ścieżka zmysłowa (2013). 

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się w 1988 r. od awangardowego spektaklu tworzonego przez dzieci na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Brało w nim udział około 150 uczestników.

Ulubiona metoda pracy to akcje artystyczne w przestrzeni miasta i praca w grupie.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o byciu razem z grupą i Baumanowskiej koncepcji kultury płynnej nowoczesności.

 

 

Daty wydarzeń:

21.6.2015 godz. 1:00 - 1:00

Ewa Kokot
pasja2@vp.pl, +48 609 687 401
Liczba odsłon: 4181
17.06.2015