Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wiosenny rozkwit społeczności lokalnych

W tym roku Dzień Sąsiada w Warszawie świętować będzie prawie 60 sąsiedztw – więcej niż w poprzedniej jego edycji! W gronie organizatorów V Warszawskiego Dnia Sąsiada znajdą się zarówno organizatorzy poprzednich jego edycji, Podwórkowej Gwiazdki, a także zupełnie nowe osoby i punkty sąsiedzkie.

Najliczniejszą grupę stanowią organizatorzy z Mokotowa (9), Ochoty (9) oraz Śródmieścia (8). Dołączyli do nich mieszkańcy zaktywizowanej Pragi Południe (5), Targówka (6) oraz Wawra (5) - prawa strona Wisły także budzi się do życia! Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku zgłosili się także przedstawiciele Bemowa, Białołęki, Bielan oraz Wilanowa, czyli dzielnic, które do tej pory nie były szczególnie reprezentowane na sąsiedzkiej mapie Warszawy.

Informujemy, że w dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia drogą mailową: dziensasiada@cal.org.pl. Prosimy o wskazanie dzielnicy, numeru i ulicy/miejsca, gdzie odbywać się będzie wydarzenie oraz jego planowanej daty. Wszystkim organizatorom oferujemy wsparcie patronackie (promocja i umieszczenie informacji o Waszym wydarzeniu w katalogu punktów sąsiedzkich) oraz pomoc zespołu Q Ruchu Sąsiedzkiego przy organizacji wszystkich inicjatyw sąsiedzkich. Niestety nie możemy już zagwarantować wsparcia materialnego (materiały plastyczne i gadżety), ale mimo to zachęcamy do włączenia się w akcję!

Zapraszamy na stronę www.inicjatywysasiedzkie.pl, gdzie znajduje się Katalog Punktów Sąsiedzkich. W niniejszym Katalogu publikujemy warszawskie sąsiedztwa, które zgłosiły się do 18 kwietnia. Będzie aktualizowany w miarę napływu kolejnych zgłoszeń.

Dzień Sąsiada jest świętem obchodzonym w całej Europie. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej przez oddolne, niekomercyjne działania oparte na lokalnej współpracy.

- Dzień Sąsiada jest dobrowolnym, sąsiedzkim świętem,

- Wydarzeniem, które nie wymaga nakładów finansowych, tylko dobrych chęci i odrobiny zaangażowania,

- Okazją do nawiązania dobrosąsiedzkich relacji i wprowadzenia zmian na swoim podwórku.

Tutaj można sprawdzić jak to wyglądało w zeszłych latach.


 

Daty wydarzeń:

17.5.2014 - 27.6.2014

Autor wpisu: Anna Warwas

STOWARZYSZENIE CENTRUM WSPIERANIA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ
04–386 Warszawa, Paca 40
agatak@cal.org.pl
www.inicjatywysasiedzkie.pl
Liczba odsłon: 1135
05.05.2014