Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Głosowanie publiczności w konkursie #RadicalDemocracyEurope już otwarte!

17 lutego europejska sieć Doc Next Network, której polskim partnerem jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprosiła twórców i aktywistów do refleksji nad pojęciami takimi jak ‘Europa’, ‘demokracja’, czy ‘społeczeństwo otwarte’. Na wyzwanie Radical Democracy: European Video Challenge 2014 odpowiedziało 213 twórców. Nadszedł czas, aby zagłosować na ich prace.

Zapraszamy internautów do oddawania głosów na 5 ulubionych video i wspierania tych z nich, które najbardziej prowokują do myślenia i ukazują kreatywność autorów. 5 filmów, które otrzymają największą liczbę głosów, znajdzie się na liście Finalistów. W tym samym czasie, Komisja Selekcyjna, w skład której wejdą reprezentanci organizacji partnerskich sieci Doc Next Network, wyselekcjonuje spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń swoją listę Finalistów. Głosowanie publiczności trwa do północy 27 kwietnia. Lista Finalistów zostanie ogłoszona do 30 kwietnia.

Wybór Zwycięzców

Profesjonalne jury, reprezentujące różne dziedziny związane z tematyką konkursu, obejrzy video Finalistów i wybierze 5 Zwycięzców, z których każdy otrzyma 2,500 Euro, oraz przyzna 5 Wyróżnień o wartości 1000 Euro. Pula nagród w konkursie wynosi 17,500 Euro. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, a ich filmy zostaną wyświetlone w ramach PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w dniach 17-18 maja w Warszawie.

Radical Democracy: Video Challenge for an Open Society to projekt realizowany przez Doc Next Network, inicjatywę European Cultural Foundation. Konkurs Radical Democracy jest organizowany dzięki wsparciu Open Society Foundations.

Partnerem konkursu jest PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://challenge.docnextnetwork.org/#guidelines oraz pod adres julia.plachecka@e.org.pl i challenge@docnextnetwork.org.

Daty wydarzeń:

18.4.2014 - 27.4.2014

Autor wpisu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych
00 542, Warszawa, Mokotowska 55 / 50
biuro@e.org.pl, (22) 22 43 490
www.e.org.pl
Liczba odsłon: 927
22.04.2014