Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Artystyczna podróż Hestii - konkurs dla studentów

Konkurs skierowany jest do studentów III, IV I V roku wszystkich wydziałów artystycznych uczelni państwowych. Oczekujemy na prace z dziedziny malarstwa, grafiki warsztatowej, rzeźby i instalacji, fotografii i sztuki cyfrowej. Zgłoszenia można nadsyłać do 30.04.2014 r. 

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii jest dla uczestników szczególnym momentem spotkania z oceną pozaakademicką, momentem przedstawienia siebie i własnej wizji sztuki szerszemu odbiorcy. 

Nagroda Główna „ Rezydencja w Nowym Jorku” oraz wystawa prac nagrodzonego artysty
Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę główną – 1-miesięczną rezydencję w Nowym Jorku. W ramach nagrody Organizator opłaca hotel, bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie na cały czas trwania podróży, kieszonkowe w wysokości 4.000 USD oraz pokrywa koszt wizy. 

Wystawa prac Laureata zostanie zorganizowana w listopadzie 2014r. Będzie ona miała formułę sprzedażową. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Nagroda Specjalna „Rezydencja w Walencji” oraz wystawa prac nagrodzonego artysty
Zdobywca nagrody specjalnej otrzyma 1-miesięczną rezydencję w Walencji. W ramach nagrody Organizator opłaca bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie na cały czas trwania podróży, kieszonkowe w wysokości 1500 EUR. Zakwaterowanie w Walencji zapewnia partner w projekcie, Universidad Politécnica de Valencia.

Wystawa prac Laureata zostanie zorganizowana w listopadzie 2014r. Będzie ona miała formułę sprzedażową. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Artystyczna Podróż Hestii to konkurs powołany do życia w 2002 roku zgodnie z ideą Piotra Śliwickiego, prezesa Grupy Ergo Hestia, mecenasa sztuki. Rokrocznie jury składające się z artystów, dziennikarzy, profesorów akademickich, wyłania najzdolniejszego studenta ASP, który w nagrodę wyjeżdża na miesięczne stypendium do Nowego Jorku.

Przez sześć lat wyłącznym partnerem w projekcie była Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. W roku 2008 do współpracy dołączyła Hiszpania – firma ubezpieczeniowa DKV Seguros zainaugurowała bliźniaczy konkurs, Grand Tour DKV, na Uniwersytecie w Walencji. Zaowocowało to poszerzeniem puli nagród o stypendia w Gdańsku i Walencji oraz wspólnymi wystawami w obu krajach.

W roku 2009 Artystyczna Podróż Hestii swoim zasięgiem objęła wszystkie Akademie Sztuk Pięknych działające na terenie Polski. W listopadzie tego samego roku Ergo Hestia otrzymała za projekt „Artystyczna Podróż Hestii” statuetkę w konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto”, organizowanym przez Fundację Commitment to Europe arts & business oraz Narodowy Bank Polski.

Od 2014 roku udział w konkursie mogą wziąć udział studenci III, IV i V roku wszystkich kierunków artystycznych uczelni w Polsce.

Źródło: APH
Daty wydarzeń:

17.4.2014 godz. 14:49 - 14:49

Liczba odsłon: 1230
17.04.2014