Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sztuka + Animacja

Każda z publikacji w serii „Edukacja + Animacja” poświęcona jest innemu wymiarowi animacji kultury. W trzeciej skupiliśmy się na relacjach łączących animację i sztukę. Publikacja stanowi podsumowanie III Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, która odbyła się 7 grudnia 2013 w Warszawie.

 

Przy wyborze zarówno projektów, jak i autorów tekstów stanowiących teoretyczną część niniejszej publikacji kierowaliśmy się pytaniami o to, w jaki sposób rozumiana jest sztuka obecna w działaniach animacyjnych. Czy animatorzy kultury wykorzystują sztukę jako narzędzie, starają się ją przybliżyć uczestnikom swoich działań, czy może posługują się nią w jeszcze zupełnie inny sposób? Zastanawialiśmy się również, czy animator może być artystą, czy artysta – animatorem i jakie proporcje zachodzą wówczas między sztuką a animacją kultury.


Niniejszy zbiór jest próbą odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych, które pojawiły się w trakcie kolejnych rozmów, a także podczas samej 
Giełdy Projektów. Staraliśmy się spojrzeć na animację kultury z różnych perspektyw: artysty, kuratora, pedagoga, psychologa oraz animatora. Zaczęliśmy od artystów, mniej lub bardziej utożsamiających się z animacją kultury, i przeszliśmy do głosów praktykujących animatorów kultury, którzy w swoich projektach nie tylko rozwijają kreatywność uczestników, ale również kształtują ich wrażliwość oraz wzmacniają relacje międzyludzkie w społecznościach lokalnych. 

- od redakcji

Pobierz bezpłatny e-book ze Sklepu NCK.

 

 

Źródło: Narodowe Centrum Kultury
Daty wydarzeń:

20.3.2014 godz. 14:18 - 14:18

Aleksandra Stańczuk-Sosnowska, Joanna Krupa
Narodowe Centrum Kultury, 2014
Sztuka+Animacja
Liczba odsłon: 1345
20.03.2014