Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sztuka zmiany, czyli wyraź to inaczej!

Ruszył nowy projekt Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie "Trampolina". Wyraź to inaczej. Sztuka dla zmiany. Zmiana dla ludzi, to 6 modułów warsztatowych i kilkanaście narzędzi artystycznego wyrazu, 6 tematów dotyczy edukacji globalnej i społecznej, 6 pokazów finałowych w kilkunastu miejscach na terenie Dolnego Śląska.

Malarstwo, grafika komputerowa, creative writing, fotografia, wizualizacje, krawiectwo, produkcja muzyki, animacja 2D....wszystko to w ramach jednego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „ Trampolina”. W okresie marzec- listopad na terenie wrocławskiego Nadodrza, w Strzelinie, Brzego Dolnym i Sobótce dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe będą mogły pod czujnym okiem doświadczonych warsztatowców rozwijać pasje, pobudzać wyobraźnie do kreatywnych działań i mieć wkład w tworzenie szeroko rozumianej sztuki.

Projekt to nie tylko odwołanie do działań artystycznych, ale połączenie ich z zagadnieniami edukacji globalnej i tematyki społecznej. W ramach 6 bloków tematycznych poruszane będą tematy takie jak: globalne ocieplenie, czas, tożsamość, symbolika pięści, międzykulturowość, prawa człowieka. Każda grupa za zadanie będzie miała połączenie tych słów-kluczy z elementami sztuki.

Cykle warsztatów tworzą spójny projekt oscylujący wokół trzech haseł:

wyraź to – twórcza ekspresja i poszerzenie wiedzy z zakresu tematyki globalnej staną się narzędziami, jakie dostają uczestnicy warsztatów. Dzięki nim będą mogli pokazać swój punt widzenia świata, wyjść poza sztywne ramy myślenia i odsłonić kawałek siebie.

sztuka- dialog poprzez sztukę(community arts) Sztuka w tym przypadku to nie tylko forma przekazu, ale także sposób na wyjście artystów do społeczeństwa, otwarcie na komunikację i angażowanie w działania artystyczne osób nie związanych na co dzień ze światem sztuki

zmiana- każda interakcja tworzy zmianę. Dlatego wychodzimy poza granicę Wrocławia. Będziemy pracować w ośrodkach wychowawczych i szkołach. Docierając do jak największej grupy odbiorców z różnych punktów mapy Dolnego Śląska budujemy podstawę do zmiany sposobu myślenia na szeroką skalę.

 

1 kwietnia ruszył I cykl warsztatowy "Prawa na afiszu" w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Sobótce poświęcony prawom człowieka. Uczestnicy zajęć będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy takie jak: swoboda w Internecie, prawo do prywatności w dobie portali społecznościowych czy prawa człowieka w sądzie. Ale nie tylko! Temat warsztatów to punkt wyjścia do zadania specjalnego, jakim będzie stworzenie autorskich plakatów na temat praw człowieka. Dzięki narzędziom takim jak: malarstwo i grafika komputerowa uczestnicy będą mogli stać się artystami , którzy korzystając z mocy obrazu docierają do szerszego grona odbiorców.

 

Informacje o kolejnych warsztatach będziemy podawać na bieżąco. Miej oczy szeroko otwarte. Więcej informacji na stronie projektu: sztukazmiany.pl

 

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Daty wydarzeń:

2.4.2014 - 30.12.2014

SZTUKA ZMIANY, czyli wyraź to inaczej!
Autor zdjęć: Trampolina

SZTUKA ZMIANY, czyli wyraź to inaczej! SZTUKA ZMIANY, czyli wyraź to inaczej!

Autor wpisu: Joanna Wyrwa

Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie "Trampolina"
województwo: dolnośląskie
54-206 Wrocław, Legnicka 65
sas.trampolina@gmail.com, 693907408
sztukazmiany.pl

Miejsce wydarzenia
Wrocław
województwo: dolnośląskie


Liczba odsłon: 1078
02.04.2014