Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Partycypacja. Już wiemy jak. Teraz dzielimy się wiedzą

Bezpłatne, dwudniowe szkolenia, podczas których zaprezentujemy doświadczenia, dobre praktyki i produkty wypracowane w ramach projektu Decydujmy Razem od maja do czerwca w czterech miastach w Polsce. Najbliższe szkolenie 7-8 maja w Olsztynie.

Od 2010 roku partnerzy projektu „Decydujmy razem” budują ogólnopolski system wspierania partycypacji publicznej. Testowane są metody partycypacji z wykorzystaniem animacji oraz powstają mechanizmy jej oceny i monitoringu.

Ten pionierski projekt kończy się w czerwcu 2014 roku. Zebrane doświadczenie w postaci szkoleń upowszechniających będzie udostępnione dalej. - Chcemy przekazać uczestnikom wiedzę oraz umiejętności korzystania z dorobku projektu Decydujmy Razem. Wyposażymy ich w informacje o dobrych praktykach i narzędziach, na bazie których tworzymy system wdrażania partycypacji publicznej – mówi Daniel Prędkopowicz, koordynator projektu „Decydujmy razem” z Fundacji Fundusz Współpracy. – Chcemy pokazać, że każda gmina w Polsce może skorzystać ze sprawdzonych metod i narzędzi zwiększania poziomu zaangażowania obywateli we współdecydowanie, pokazać że możemy mieć wpływ i zmieniać rzeczywistość, w której funkcjonuje nasza społeczność lokalna – dodaje.

Zapraszamy przedstawicieli związków samorządowych – ogólnopolskich i regionalnych (Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Związków Gmin Wiejskich, Unii Metropolii Polskich, i innych organizacji zrzeszających przedstawicieli gmin miejskich i wiejskich) oraz przedstawicieli Stowarzyszeń Euroregionów, Lokalnych Grup Działania, Lokalnych Grup Rybackich, przedstawicieli organizacji sieciujących i federacji organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu, podczas którego zaprezentujemy doświadczenia, dobre praktyki i produkty wypracowane w ramach projektu Decydujmy Razem.

TERMINY SZKOLEŃ:

  • Olsztyn 7-8 maja – zgłoszenia do 25 kwietnia,
  • Warszawa 12-13 maja – zgłoszenia do 30 kwietnia
  • Poznań 20-21 maja – zgłoszenia do 8 maja,
  • Kraków 11-12 czerwca – zgłoszenia do 26 maja.


DOKUMENTY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
REGULAMIN REKRUTACJI
PROGRAM

Więcej o projekcie: www.decydujmyrazem.pl

Dodatkowych informacji o szkoleniach udziela:
Magdalena Kołodziejczyk, e-mail: mkolodziejczyk@cofund.org.pl,
tel. kom.: 883 849 704 ( poniedziałek – czwartek w godzinach 10.00-16.00)

Daty wydarzeń:

7.5.2014 - 12.6.2014

Autor wpisu: Katarzyna Dopieralska

Fundacja Fundusz Współpracy
województwo: mazowieckie
00-444 Warszawa, Górnośląska 4a
www.decydujmyrazem.pl
Liczba odsłon: 730
27.03.2014