Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty teatralne | Nabór do projektu „Muranów 2014"

Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza mieszkańców Muranowa do udziału w warsztatach teatralnych dotyczących doświadczania Muranowa przez mieszkańców różnych pokoleń.

 

Warsztaty poprowadzi reżyser Wojtek Ziemilski, a ich efekty zostaną zaprezentowane szerszej publiczności w formie spektaklu.

Podczas pracy warsztatowej uczestnicy projektu wraz z reżyserem będą poszukiwać odpowiedzi na pytania: Czym jest dla mnie Muranów? Jak się zmienia? Jakie historie i miejsca tworzą moją osobistą mapę Muranowa? Jak pamięć o przedwojennym Muranowie (albo jej brak) wpływa na moje doświadczenie zamieszkiwania tej dzielnicy?

Projekt skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 17 roku życia.

Warsztaty odbywać się będą 3 razy w tygodniu, we wtorki, w środy i piątki, w godzinach 17.00-20.00, począwszy od 15 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Pierwszy pokaz spektaklu odbędzie się 17 maja 2014 podczas Nocy Muzeów. Kolejne odsłony spektaklu odbędą się 24 i 31 maja 2014 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 8 kwietnia 2014 r. pocztą tradycyjną na adres:

Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Anielewicza 6
00-157 Warszawa

Z dopiskiem: „Spektakl muranowski”, Zuzanna Benesz

lub pocztą elektroniczną na adres:

Zuzanna Benesz: zbenesz@jewishmuseum.org.pl

W zgłoszeniu prosimy zawrzeć krótką, nieformalną autobiografię związaną z Muranowem (maks. 1 strona A4). Tekstowi może (ale nie musi) towarzyszyć zdjęcie na tle wybranego miejsca na Muranowie. Prosimy również o podanie informacji na temat wieku, jak długo są Państwo mieszkańcami Muranowa, jaką część Muranowa Państwo zamieszkują.

Wyniki naboru ogłosimy 10 kwietnia na stronie internetowej Muzeum. Informacje o wynikach będą również dostępne pod numerem telefonu: 505 423 116.

Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny, artysta wizualny (ur. 1977). Tworzy prace na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i choreografii. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Po powrocie współpracował z TR Warszawa (jest m.in. autorem instalacji wideo "Aktorzy"). Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów z nowych form eksperymentu w teatrze, m.in. w Instytucie Teatralnym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Autor spektakli „Mała narracja”, „Prolog”, „W samo południe”, eksplorujących nowe formy dokumentalnego teatru. Pisze bloga o sztuce nowoczesnej: new-art.blogspot.com. Współpracuje z galerią BWA Warszawa.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym projekcie!

Projekt realizowany dzięki wsparciu: Boeing

Źródło:
Daty wydarzeń:

26.3.2014 - 8.4.2014

Autor wpisu: Magdalena Skrętkowicz

Muzeum Historii Żydów Polskich
województwo: mazowieckie
00-157 Warszawa, Anielewicza 6
rezerwacje@jewishmuseum.org.pl, info@jewishmuseum.org.pl, 22 47 10 301
www.jewishmuseum.org.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum Historii Żydów Polskich
województwo: mazowieckie
00-157, Warszawa, Anielewicza 6

Liczba odsłon: 776
04.04.2014