Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

I Otwarte Forum Twórcze i Naukowe w Jaśkowicach "Teatrologia na rozdrożach".

W dniach 3-4 kwietnia w Orzeszu odbędzie się konferencja naukowa oraz przegląd spektakli teatralnych I Otwarte Forum Twórcze i Naukowe w Jaśkowicach "Teatrologia na rozdrożach". Podczas dwóch dni dyskursu naukowego zaproszeni goście będą prowadzić rozważania nas przyszłością teatrologii jako nauki. Każdy dzień konferencji zostanie zwieńczony pokazem spektakli teatralnych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Więcej informacji na stronie www.otwarteforum.eu.

Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic zaprasza na I Otwarte Forum Twórcze i Naukowe w Jaśkowicach "Teatrologia na rozdrożach".

Półtora roku temu, grupa pasjonatów ze Stowarzyszenia Teatralnego Dom z Jaśkowic, wpadła na pomysł: „A może zrobimy u nas konferencję naukową?” Zaraziła swoim konceptem kolejnych miłośników teatru skupionych wokół Uniwersytetu Śląskiego i tak powstał wspólny plan pod hasłem „Teatrologia na rozdrożach”.

W projekt zaangażował się także Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu, który na potrzeby projektu udostępnia Salę Widowiskową w Jaśkowicach. Stowarzyszenie na cele konferencji otrzymało także wsparcie finansowe z Urzędu Miasta Orzesze

Przez dwa dni niewielka miejscowość na Śląsku, usytuowana pomiędzy Katowicami a Rybnikiem, nie związana do tej pory w żaden sposób z dyskursem naukowym, stanie się centrum rozważań nad teatrem, miejscem w którym teoretycy, praktycy i zwykli widzowie teatralni będą mogli się spotkać i skonfrontować wspólne doświadczenia.

Idea konferencji nabrała kształtów, których ramy stanowią z jednej strony zmagania naukowe nad przyszłością teatrologii, jako nauki, z drugiej zaś prezentacje twórczości amatorskich grup teatralnych. Zasięg wydarzenia ogarnął uniwersytety z całego kraju oraz z zagranicy (Uniwersytet Masaryka w Brnie). Podczas dwudniowej konferencji swoją obecnością zaszczycą nas m.in. prof. Eleonora Udalska, współtwórca śląskiej teatrologii (jako gość honorowy), prof. Ewa Wąchocka – wieloletni kierownik Zakładu Teatru i Dramatu UŚ, prof. Włodzimierz Szturc, prof. Krystyna Latawiec (prelegenci) oraz doktorzy i studenci z kraju i zagranicy. Każdy dzień konferencji zostanie zwieńczony pokazami twórczości artystycznej: prezentacjami i projektem spektakli teatralnych oraz wystawą fotografii.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic zaprasza.

I Otwarte Forum Twórcze i Naukowe w Jaśkowicach
„Teatrologia na rozdrożach”
3-4 kwietnia 2014 r
Sala Widowiskowa MOK Orzesze-Jaśkowice
Otwarcie I Forum: 3 kwietnia godz. 9.00

Daty wydarzeń:

3.4.2014 - 4.4.2014

Autor wpisu: Barbara Wojnarowska

Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic
województwo: śląskie
43-180 Orzesze, Fabryczna 2
domzjaskowic@gmail.com
www.otwarteforum.eu
zaproszenie
Liczba odsłon: 1556
25.03.2014