Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

PKP ART - Projekt Kultury Powszechnej

Weź udział w ośmiu spotkaniach warsztatowych, na których będziesz miał okazję wgryźć się w różne dziedziny i obszary sztuki, aby wyrazić się w wybranej przez siebie formie. Kryterium naboru: gotowy do twórczych wycieczek otwarty umysł – otwarty na przyjęcie nowych inspiracji i wyzwolenie ich. Mile widziani: informatycy, fizycy, plastycy, chemicy, muzycy, matematycy, aktorzy... czyli homo sapiens!

 

Warsztaty podejmą dyskusję o roli sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej, by zachęcić uczestników do dostrzeżenia ich własnej przestrzeni, w której żyją, a następnie próby jej kreowania i komentowania właśnie za pomocą języka sztuki. Linia otwocka jest wyjątkowym obszarem Warszawy, który stanie się inpiracją do działania.

Oferta skierowana jest bezpośrednio do dwóch grup wiekowych: młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz seniorów. Projekt obejmie osiem spotkań dla każdej grupy, które zaczną się w ostatnim tygodniu marca i potrwają do końca maja. Poprzez aktywną formę warsztatów, wyprawy w miasto, penetrowanie własnej przestrzeni i twórcze działania, przybliżone zostaną główne nurty sztuki współczesnej.

Grupa młodzieży spotykać się będzie w każdą sobotę (pierwszy warsztat 29.03) w Kinokawiarni Stacji Falenica w godzinach 10.30-12.30

Seniorzy zaś pracować będą w Domu Dziennego Pobytu Caritas w Falenicy przy ulicy Starczewskiej 8, w każdy czwartek (pierwszy warsztat 27.03) w godzinach 10.30-12.30.
 

Wyraź się!

 

  • Nakręć film
  • Wymyśl hasło na mural i namaluj go
  • Weź udział w performance
  • Napisz artykuł
  • Zaprojektuj mapę 


W czerwcu
chętni uczestnicy zmierzą się z zadaniem stworzenia własnej wypowiedzi artystycznej, wybierając wedle upodobań jedną z trzech dziedzin: street art, video art lub performance. Pracować będą w zespołach międzypokoleniowych, co da im możliwość wymiany doświadczeń i przełamywania barier. Pieczę artystyczną nad powstaniem dzieł sprawować będą polscy artyści i animatorzy życia kulturalnego: Zuzanna Janin, artyści ze Stowarzyszenia Performeria Warszawy oraz Fundacji Vlep(v)net.

Co jeszcze powstanie w ramach projektu? Mapa miejsc inspirujących linii otwockiej, na której znajdą się punkty ważne ze względów historycznych, społecznych czy emocjonalnych. Wydany zostanie również album, gdzie umieszczone zostaną zdjęcia stworzonych dzieł i relacja z przebiegu pracy nad nimi. Będzie to również swoisty przewodnik po wybranych dziełach sztuki współczesnej, z wypowiedziami samych uczestników.

Pozostały dwa tygodnie rekrutacji do projektu. Uwaga – aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba posiadać nadzwyczajnych zdolności! Liczy się otwartość i kreatywność.. Język sztuki współczesnej daje nam wiele możliwości wyrażania siebie i w tym projekcie będzie można to wykorzystać.

Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, wiek i numer telefonu prosimy kierować na adres: biuro@stacjakultury.org  lub pod numer telefonu: 690 800 104

Liczba miejsc ograniczona!

Udział w jednym warsztacie to jedyne 5zł. Przewidziane są konkursy o darmowe wejściówki.

Więcej informacji o projekcie na stornie: www.pkpart.stacjakultury.org

Zapraszamy również na funpage projektu, gdzie toczyć się będzie żywa dyskusja wokół wybranych zdarzeń artystycznych i potencjale naszej przestrzeni.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

27.3.2014 - 28.6.2014

PKP ART - Projekt Kultury Powszechnej

PKP ART - Projekt Kultury Powszechnej

Autor wpisu: Magdalena Krypiak

Fundacja Stacja Kultury
województwo: mazowieckie
Warszawa, Patriotów 44a
www.pkpart.stacjakultury.org
Liczba odsłon: 1059
18.03.2014