Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

ASYstenci 2014

Studencie, studentko - jeśli interesuje cię funkcjonowanie lokalnych ośrodków kultury, zgłoś się do współpracy w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2014 roku. Wypełnij zgłoszenie dostępne m.in. na www.inkubatorkultury.eu i wyślij je najpóźniej do dnia 31 marca na adres rzeszowskieasy@gmail.com. Później zostaniesz zaproszony na rozmowę, by lepiej poznać twoje oczekiwania.

 
 
Po raz kolejny podejmujemy próbę budowania mostu współpracy między środowiskiem akademickim, a dzielnicowymi domami kultury, ale w Rzeszowie ma to miesjce po raz pierwszy. Operatorem programu jest Estrada Rzeszowska, w ramach działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, a także stowarzyszenie PRO-TUR i Rzeszowski Dom Kultury. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym programu Młodzież w działaniu.

Poszukujemy łącznie 15 osób, w tym kulturoznawców, menadżerów, socjologów i wszystkich zainteresowanych kulturą z dowolnego kierunku i roku studiów.

Projekt ma na celu zbudowanie mostu współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i kulturalnym, poprzez stałą współpracę na osi student - dom kultury.

Po co? Chcemy rozwiajać obszary dla nas kluczowe i skupiać społeczność wokół zagadnień kulturalnych.

Zadania ASA czyli studenta wspierającego będą różne, zależne od potrzeb i zadeklarowanych przez niego umiejętności. Zakładamy, że będzie to promocja domów kultury w środowisku lokalnym i ogólnopolskim, tworzenie ofert sponsorskich, wniosków grantowych oraz badania socjologiczne. Współpraca odbywa się na zasadzie wolontariatu, w wymiarze godzinowym ustalonym wspólnie z placówką. Dla najefektywniejszych i najbardziej wytrwałych ASów przewidujemy nagrody, zaś każdy otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkoleń i współpracy w projekcie.

Studenci przejdą niezbędne szkolenia tematyczne w zależności od pełnionej roli oraz ogólne skupione na wyjaśnieniu zasad współpracy z instytucjami. Przez okres trwania projektu będą ich wspierać osobiści tutorzy - opiekunowi, których zadaniem jest motywować studentów oraz podpowiadać im w trudnych sytuacjach. Wśród tego grona będą wyspecjalizowani przedstawiciele instytucji z Rzeszowa, Lublina, Warszawy, Krakowa.

Daty wydarzeń:

12.3.2014 - 31.3.2014

Autor wpisu: Ewelina Jurasz

Estrada Rzeszowska
35-025, Rzeszów, ul. Jagiellońska 24
sekretariat@estrada.rzeszow.pl, 17 853 80 04
www.estrada.rzeszow.pl
Liczba odsłon: 835
12.03.2014