Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty plastyczne „Warszawa, której nie ma"

Zapraszamy na warsztaty plastyczne, które są zapowiedzią wystawy „Warszawa, Warsze”. Wystawa, będzie pokazywała, jak Żydzi kształtowali Warszawę, ale też jak Warszawa wpływała na Żydów od początków osiedlania do wybuchu II wojny światowej. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach: 15 i 16 marca.

Podczas zajęć uczestnicy stworzą portrety nieistniejącego miasta, korzystając z techniki kolażu i malarstwa. Głównym narzędziem będą reprodukcje fotografii i obrazów, które znalazły się na wystawie „Warszawa, Warsze” i które stanowią ilustrację przedwojennego życia społeczności żydowskiej w Warszawie. Zachęcamy uczestników do przynoszenia swoich materiałów – portretów przodków i zdjęć miasta sprzed II wojny światowej.

Portrety miasta będą tworzone metodą kolażu – łączenia i przetwarzania istniejących obrazów z wykorzystaniem narzędzi malarskich. Zajęcia poprowadzi Julia Mirny – ilustratorka, graficzka i malarka, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, laureatka konkursu Projekt Roku 2013 w kategorii Ilustracja. Autorka cyklu „Nieźle Wyszparowani” – ilustracji na blogu Polony (Cyfrowej Biblioteki Narodowej). Ulubioną techniką artystki jest kolaż łączony z malarstwem oraz kolaż cyfrowy. Interesuje ją warszawski modernizm, sztuka naiwna oraz awangarda początku XX w.Więcej na www.juliamirny.com. Cykl portretów autorstwa Julii Mirny będzie stanowił część ekspozycji wystawy „Warszawa, Warsze”.

Odbędą się dwa warsztaty, zapisy prowadzimy osobno na każdy dzień. Organizator zapewnia narzędzia i materiały plastyczne.
Wstęp wolny, obowiązują rezerwacje:
 rezerwacje@jewishmuseum.org.pl

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich
Daty wydarzeń:

15.3.2014 godz. 11:00 - 16.3.2014 godz. 16:00

Autor wpisu: Magdalena Skrętkowicz

Muzeum Historii Żydów Polskich
województwo: mazowieckie
00-157, Warszawa, Anielewicza 6
rezerwacje@jewishmuseum.org.pl, info@jewishmuseum.org.pl, 22 47 10 301
www.jewishmuseum.org.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum Historii Żydów Polskich
województwo: mazowieckie
01-157, Anielewicza 6

Liczba odsłon: 717
10.03.2014