Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Rzeki możliwości - budowanie publiczności w przestrzeniach publicznych

W dniach 13-14 marca Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku będzie gościło zagranicznych i lokalnych managerów kultury zainteresowanych rozwojem strategii budowania publiczności w przestrzeniach publicznych. Seminarium  inauguruje europejski projekt River of Opportunities // Rzeki możliwości, realizowany dzięki Programowi Grundtvig Komisji Europejskiej, z udziałem przedstawicieli instytucji/organizacji kultury z 10 europejskich miast nadrzecznych - członków Platformy River//Cities.

 

Przestrzeń publiczna to dobro wspólne mieszkańców miast, a to w jaki sposób przestrzenie publiczne są zarządzane i wykorzystywane mówi wiele o trendach społecznych, zaangażowaniu społecznym i poczuciu przynależności mieszkańców do miasta.

Specjalnym rodzajem miejskiej przestrzeni publicznej jest rzeka i strefa nadwodna, które powinny stanowić „serce miasta”, a zatem prezentować, zarówno mieszkańcom, jak i turystom bogatą ofertę kulturalną. Obszar ten stwarza więc możliwości do długofalowego rozwoju publiczności wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

W dzisiejszych czasach, aby dotrzeć do tych publiczności, animatorzy kultury muszą opuścić gmachy swych instytucji i wyjść na zewnątrz – do lokalnej społeczności, w przestrzeń publiczną, niekonwencjonalne miejsca takie jak przestrzenie nadwodne.

Podczas seminarium zastanowimy się m. in. czy już na etapie planowania Młodego Miasta na terenach postoczniowych uwzględnia się rolę jaką w życiu nowej dzielnicy odegrać mogą wydarzenia kulturalne organizowane w przestrzeni waterfrontu i jak na kształt dzielnicy mogłoby wpłynąć planowanie partycypacyjne moderowane przez artystów.

więcej informacji na

www.river-cities. net oraz www.nck.org.pl

Źródło: River-Cities
Daty wydarzeń:

13.3.2014 - 15.3.2014

Rzeki możliwości - budowanie publiczności w przestrzeniach publicznych

Rzeki możliwości - budowanie publiczności w przestrzeniach publicznych

Autor wpisu: Agnieszka Wlazeł

Fundacja River//Cities Platform i Nadbałtyckie Centrum Kultury
województwo: pomorskie
Gdańsk, Stary Ratusz, Korzenna 33/35
river-cities.net

Miejsce wydarzenia
Stary Ratusz NCK
województwo: pomorskie
Gdańsk, Korzenna 33/35

Liczba odsłon: 1045
10.03.2014