Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Jak badać uczestnictwo w kulturze?

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego serdecznie zaprasza na spotkanie: Jak badać uczestnictwo w kulturze? Goście: Prof. Marek Krajewski (Instytut Socjologii UAM), Dr Marcin Jewdokimow (Wydział Nauk Humanistycznych UKSW), Dr Agata Bachórz i dr Krzysztof Stachura (Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG). Pierwszy komentarz wygłosi dr Paweł Tomanek (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW). 14 marca (piątek) 2013, godz. 16:30, Warszawa, Pałac Staszica, sala 242 (ul. Nowy Świat 72).

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego serdecznie zaprasza na spotkanie: Jak badać uczestnictwo w kulturze?

Szybki rozwój technologicznych (w tym pojawienie się tzw. nowych mediów), globalizacja czy intensyfikująca się mobilność ludzi i treści – te procesy nie tylko wpływają na kształt praktyk kulturowych, ale również stanowią wyzwanie dla  badaczy próbujących analizować współczesną rzeczywistość kulturową. W kontekście polskich badań kultury co raz częściej słyszy się głosy o potrzebie gruntownych zmian szczególnie w obrębię statystyki kultury (metodologii, terminologii itd.), a w szczególności w badaniach prowadzanych przez GUS. W związku  tym pojawia się pytanie: jak badać i opisywać uczestnictwo w kulturze?

 

Punktem wyjścia do dyskusji będą dwa artykuły:

Marek Krajewski, W kierunku relacyjnej koncepcji uczestnictwa w kulturze, Kultura i Społeczeństwo, 1/2013, s. 29-67;

Marcin Jewdokimow, Nowe koncepcje uczestnictwa w kulturze – od władzy symbolicznej do negocjacji i partycypacji , Zoon Politikon, 3/2012, s.83-94.

 

14 marca (piątek) 2013, godz. 16:30, Warszawa, Pałac Staszica, sala 242 (ul. Nowy Świat 72).

 

Więcej informacji o spotkaniu dostępnych jest TUTAJ.

 

 

Źródło: PTS
Daty wydarzeń:

14.3.2014

Autor wpisu: Katarzyna Wyrzykowska

Polskie Towarzystwo Socjologiczne, Oddział Warszawski
województwo: mazowieckie
Warszawa, Nowy Świat 72
http://www.pts.org.pl/strona/pl/157/oddzial-warszawski-pts

Miejsce wydarzenia
Pałac Staszica, sala 242
województwo: mazowieckie
, Nowy Świat 72

Liczba odsłon: 1298
05.03.2014