Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty dla NGO w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Marzec rusza lawiną warsztatów w Inku. Najpierw o tym, jak dobrze i rozsądnie opracować budżet oraz harmonogram projektu, później o metodach sondażowych, które możemy wykorzystać podczas przygotowywania wniosku o dofinansowanie, a na koniec – prawo autorskie, a dokładnie problem z utworami współautorskimi. Przystań (w) Inku!

WARSZTAT DLA NGO: Jak pisać, by się wywiązać? Tworzenie dobrego harmonogramu i budżetu
 
Celem warsztatu będzie omówienie zasad tworzenia harmonogramu i budżetu projektu, zarówno w projektach finansowanych ze środków samorządu terytorialnego, jak i współfinansowanych ze środków europejskich. Podczas spotkania wskazane zostaną praktyczne uwagi, jak realnie opisywać wskaźniki, aby osiągnąć zamierzone cele, a tym samym zrealizować skutecznie projekt.
 
Warsztat poprowadzi Dorota Kowalewska, specjalistka ds. projektów, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, dyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.
 
  • Spotkanie odbędzie się 3 marca 2014 r. (poniedziałek) w godz. 15:00-18:00 w Inku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację tutaj.
 
 
WARSZTAT DLA NGO: Badania socjologiczne dla NGO. Metody sondażowe - podstawy
Ten warsztat jest dla tych wszystkich, którzy chcą poprawnie dobrać próbę do badań i wykonać proste badania sondażowe z wykorzystaniem takich technik jak ankieta lub kwestionariusz wywiadu. Naucz się podstaw dotyczących planowania budżetu badań, projektowania narzędzi sondażowych i ich realizacji na próbach losowych i nielosowych.
 
Warsztat poprowadzi dr Maciej Kowalewski, socjolog na stałe związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Zajmuje się badaniami miasta i problemów społecznych. Prowadzi bloga www.nadmiastem.wordpress.com.
 
  •  Spotkanie odbędzie się 6 marca 2014 r. (czwartek) w godz. 15:00-19:00 w Inku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację tutaj.
 
 
WARSZTAT DLA NGO: Prawo autorskie. Utwory współautorskie zależne i inspirowane
Prawo autorskie chroni  każdy przejaw działalności twórczej, ze względu na niepodlegająca zbyciu wieź łączącą autora z utworem. Nie każdy utwór tworzony jest jednak samodzielnie. Niektóre powoływane są do życia przez więcej niż jednego autora, inne zaś budowane w oparciu o wcześniej powstałe, cudze dzieła. Warsztat przybliży uczestnikom:
- pojęcia utworu samoistnego, zależnego, inspirowanego i współautorskiego;
- kiedy i na jakich warunkach można tworzyć w oparciu  o cudzy utwór;
- w jakich przypadkach mamy do czynienia z współtwórczością; 
- jak zarządzać wspólnym utworem i jakie prawa przysługują współtwórcom.
 
Warsztat poprowadzi Andrzej Oryl, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2009 r. radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych (OIRP) w Szczecinie, w samorządzie radcowskim pełni funkcję sędziego sądu dyscyplinarnego przy OIRP w Szczecinie. Członek American Intellectual Property Law Association, specjalista z zakresu prawa autorskiego, obecnie przygotowuje pracę doktorską w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. Anny Wojciechowskiej.
 
  • Spotkanie odbędzie się 7 marca 2014 r. (piątek) w godz. 17:00-20:00 w Inku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację tutaj.
 
UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.  PRZYSTAŃ (W) INKU!
 
Siedziba Szczecińskiego Inkubatora Kultury mieści się przy al. Wojska Polskiego 90. Inkubator wspiera działalność młodych organizacji pozarządowych, artystów, grup nieformalnych. Organizuje bezpłatne warsztaty, konsultacje, spotkania networkingowe.

Ponadto w Inkubatorze istnieje możliwość wynajęcia dwóch sal przeznaczonych do organizacji wydarzeń kulturalno-artystycznych, studyjnego kina (70 miejsc) oraz trzech pokoi gościnnych.

Szczeciński Inkubator Kultury prowadzony jest przez Stowarzyszenie Media Dizajn od 1 września 2011 r.  Działalność Inkubatora w okresie od 1.09.2011 r. do 31.12.2013 r. przedstawia infografika (inkugrafika) dostępna w Internecie pod adresem:

http://inkubatorkultury.szczecin.pl/news/853-dni-inku-infografika/

Aktualności Szczecińskiego Inkubatora Kultury, polecane wydarzenia:

Projekt Szczecińskiego Inkubatora Kultury finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Źródło: www.inkubatorkultury.szczecin.pl
Daty wydarzeń:

25.2.2014

Autor wpisu: Emilia Wolf

Szczeciński Inkubator Kultury
województwo: zachodniopomorskie
70-482, Szczecin, al. Wojska Polskiego 90
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl, 914210204
www.inkubatorkultury.szczecin.pl

Miejsce wydarzenia
Szczeciński Inkubator Kultury
województwo: zachodniopomorskie
70-482 Szczecin, al. Wojska Polskiego

Liczba odsłon: 742
25.02.2014