Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

III edycja Rzeszowskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła"

Młodzież ZS Nr 1 w Rzeszowie jest organizatorem III edycji Rzeszowskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, które odbędą się w dniu 2 kwietnia 2014r. Spotkania te zainicjowane zostały przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Lublinie w 2003r. Obecnie patronuje im lubelska Fundacja „Teatrikon”, która rozszerzyła przedsięwzięcie na inne miasta. Od roku 2012 w tym ogólnopolskim projekcie biorą udział także Białystok, Bydgoszcz, Olsztyn, Zielona Góra oraz Rzeszów.

 

Zgodnie z ideą Fundacji Teatrikon „Zwierciadła” to festiwal organizowany przez młodzież (pod opieką nauczycieli) dla młodzieży, ma ona nie tylko stanowić  formę realizacji teatralnych pasji młodych ludzi, ale też uczyć organizacji i odpowiedzialności za powierzone zadania (np. jak napisać ofertę sponsorską i prowadzić negocjacje z potencjalnym sponsorem).

W dniu festiwalowej imprezy ( 2 kwietnia ) aktorzy - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować o dwie nagrody: nagrodę główną  „Zwierciadła” , którą otrzyma zespół najwyżej oceniony przez profesjonalne jury, oraz nagrodę publiczności  ZS Nr 1 – „Ambrożynkę” (od imienia patrona szkoły Ambrożego Towarnickiego).

Nad pracą młodzieży organizującej „Zwierciadła” w ZS Nr 1 czuwają nauczycielki Małgorzata Tymczak i Urszula Łubgan.

I ty możesz spotkać się teatralnie!

Szukaj nas na stronie: www.rzeszow.zwierciadla.eu
 oraz na
www.facebook.com/zwierciadla.rzeszow

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

2.4.2014

Zespół Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie
województwo: podkarpackie, powiat: m. Rzeszów
35-010 Rzeszów, Ambrożego Towarnickiego 4
www.rzeszow.zwierciadla.eu
Liczba odsłon: 805
21.02.2014