Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Fundacja ARTeria

Fundacja ARTeria od 2006 roku realizuje różnorodne projekty wspierające szeroko rozumiany rozwój regionalny i aktywizację środowisk lokalnych głównie poprzez działania związane z kulturą i edukacją.

Fundacja ARTeria realizuje swoje cele statutowe w ramach trzech działów:

  • ART&NET - zagad­nienia i badania związane z polityką kul­turalną, projekty związane z rozwojem mediów, społeczeństwa obywatelskiego oraz sektora kultury - szczególnie organizacji pozarządowych działających w tej sferze, z rozwojem społecznym i gospodarczym poprzez działania kulturalne, projekty artystyczne
  • ARTeriodziedzictwo - działania związane z dziedzic­twem kulturowym
  • ARTeriopublikacje - działal­ność wydaw­nicza i wystawiennicza Fundacji

 

Realizuje także działania związane ze wsparciem sektora pozarządowego i instytucji działających na płaszczyźnie kultury, także projekty związane z rozwojem samorządności i świadomości obywatelskiej, upowszechnianiem praw człowieka i działaniami wspomagającymi rozwój demokracji. ARTeria to interakcja!

Jako jedyna polska organizacja pozarządowa, ARTeria jest członkiem Culture Action Europe, międzynarodowej sieci, która od 1992 roku pełni funkcję swoistego adwokata reprezentującego sektor kultury na poziomie europejskim, aktywnie włączając się we współtworzenie polityki kulturalnej Unii Europejskiej. Fundacja jest także, wraz z dwunastoma partnerami z 11 krajów Unii Europejskiej, członkiem-założycielem European Cultural Learning Network, której podstawowym celem jest stworzenie pierwszej europejskiej bazy wiedzy z zakresu edukacji zawodowej w dziedzinie przemysłów kultury oraz przemysłów kreatywnych w UE.

Źródło: http://www.fundacja-arteria.org/

Autor wpisu: Anna Ochmann

Fundacja ARTeria
województwo: śląskie
41-800, Zabrze, Wolności 311
biuro@fundacja-arteria.org, 32 777 44 11
www.fundacja-arteria.org

Miejsce wydarzenia
województwo: śląskie
41-800 Zabrze, ul. Wolności 311

Liczba odsłon: 1810
25.11.2014