Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

V Art Fresh Festival

Art Fresh Festival po raz piąty przeistacza sale balowe Sheraton Warsaw Hotel w salon młodych twórców. Jak co roku, festiwal jest okazją do wzmocnienia relacji między odbiorcami, a twórcami sztuki.

Tegoroczne spotkanie kontynuuje tradycję prezentacji młodych artystów na początku kariery, ale również otwiera swoje podwoje autorom doświadczonym, profesjonalistom uznanym w Polsce i zagranicą. Art Fresh Festival V jest dzięki temu uprzywilejowanym miejscem spotkań z kuratorami, marszandami, kolekcjonerami, z osobami wrażliwymi na sztukę. Formułą festiwalu pozostaje różnorodność wypowiedzi twórczej, jak też jej dostępność dla szerokiej publiczności. Art Fresh prezentuje duży przekrój zarówno gatunkowy, stylistyczny, jak i cenowy. Goście zobaczą prace sześćdziesięciu artystów, klasyczne techniki malarskie, graficzne, rzeźbę, fotografię, nowe media.

Piąta edycja wyróżnia się nową aranżacją i większym rozmachem. Nowością są prace Anny Wysockiej, twórczyni imponujących obiektów, które, choć spawane ze stalowych elementów, mają finezję brabanckiej koronki. Wystawione będą również wielkoformatowe fotografie w eksperymentalnej technice Beaty Bajno. Po raz kolejny młodsi i starsi odwiedzający będą mogli zachwycić się kolorowymi pluszakami Kiziu-Miziu Doroty Godhlewskiej, zestawionymi z lalkami Moniki Szambelan Althamer, których ubiorów nie powstydziłaby się modna młodzież.

Na wejściu odwiedzających powita „Prolog”: wystawa prac artystów, którzy organizują i koordynują tegoroczną edycję wydarzenia. Wystawa jest premierową inicjatywą w ramach Art Fresh Festival, który w tym roku odbywa się w odnowionych wnętrzach hotelu.

Wartościowym dodatkiem do festiwalu będą również warsztaty i pokazy graficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez artystkę graficzkę Iwonę Cur, założycielkę warszawskiej pracowni Kwadrat.

ART FRESH FESTIVAL V

oraz imprezy towarzyszące

23 marca 2014 od 12:00 do 19:00, WSTĘP WOLNY

Sheraton Warsaw Hotel przy pl. Trzech Krzyży, ul. Bolesława Prusa 2, Warszawa

artfreshfestival.pl

Źródło: artfreshfestival.pl
Daty wydarzeń:

23.3.2014

Autor wpisu: Liliana Chwistek

Magazyn Sztuk
województwo: mazowieckie
02-323, ul. Radomska 13/21
joanna.malinowska@oko.com.pl, 22 823 37 56
www.artfreshfestival.pl

Miejsce wydarzenia
Hotel Sheraton w Warszawie
województwo: mazowieckie
00-493, Boleslawa Prusa 2

Liczba odsłon: 854
15.02.2014