Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zgłoszenia na wystawę Wizje Przyszłości

Zukuntfsvisionen (Wizje Przyszłości) to wystawa młodej sztuki. To projekt, w którym zaangażowanie, kreatywność i odwaga wprowadzają się do opuszczonych budynków Görlitz i wypełniają je nową energią. Tym samym chcemy wspierać kulturalną scenę miasta i nadać jej nowe impulsy. Ten jednotygodniowy (24.05.-31.05.2014) projekt o charakterze festiwalu jest platformą dla regionalnej, ponadregionalnej oraz międzynarodowej sztuki współczesnej. Do udziału zapraszamy zarówno „zawodowych” artystów, jak i pasjonatów. W otoczeniu sztuki, muzyki, tańca, literatury i warsztatów chcemy spędzić niezapomniany czas i na stałe zapisać się w sercach naszych gości. Zgłoszenia na tegoroczne Zukunftsvisionen przyjmujemy do 1 mraca 2014 roku.

Drodzy artyści,

pod linkiem znajdziecie formularz zgłoszeniowy na Zukunftsvisionen 2014. Na wypełnione ankiety czekamy od 13 stycznia do 1 marca b.r.. Po upływie tego terminu wybierzemy artystów, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji wydarzenia. O naszej decyzji poinformujemy Was mailowo do połowy marca. Prosimy o dokładne i pełne wypełnianie formularzy w języku angielskim bądź niemieckim!

Z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych interpretacji tematu!

Już od 2007, rok po roku młody zespół zasiada do pracy i tworzy własną unikatową wizję wydarzenia. Ale czym tak właściwie są Zukuntfsvisionen? To wystawa młodej sztuki. To projekt, w którym zaangażowanie, kreatywność i odwaga wprowadzają się do opuszczonych budynków Görlitz i wypełniają je nową energią. Tym samym chcemy wspierać kulturalną scenę miasta i nadać jej nowe impulsy.

Ten jednotygodniowy projekt, o charakterze festiwalu, jest platformą dla regionalnej, ponadregionalnej oraz międzynarodowej sztuki współczesnej. Do udziału zapraszamy zarówno „zawodowych” artystów, jak i pasjonatów. W otoczeniu sztuki, muzyki, tańca, literatury i warsztatów chcemy spędzić niezapomniany czas i na stałe zapisać się w sercach naszych gości.

Zukunftsviosionen 2014 już po raz kolejny wprowadzają nowe życie do görlitzkich opuszczonych budynków. W tym roku celujemy w obiekty od wielu lat nieużywane, które jednak w przyszłości prawdopodobnie znowu zostaną zagospodarowane.

Klejnoty
Liczba mnoga jest tutaj użyta umyślnie. Klejnoty, ozdoby, kosztowności… Görlitz ze swoimi opuszczonymi obiektami, historią i zaangażowanymi mieszkańcami jest naszym klejnotem. To tutaj co roku organizujemy tę nietypową wystawę i realizujemy swoje pomysły. Budynki i ich indywidualne koleje losów, detale, już prawie zapomniane ozdoby. Naszym klejnotem są zarówno te pomijane szczegóły, jak i całe miasto. A co jest waszym klejnotem? Macie jakieś szczególne miejsce, przedmiot, osobę?

Program Zukunftsvisionen 2014
Tygodniowa wystawa odbędzie się pod koniec maja. Sztuce towarzyszyć będą najróżniejsze warsztaty. Naszym celem jest stworzenie wyjątkowej, luźnej atmosfery i dzięki temu wprowadzenie artystycznej estetyki do naszej codzienności. Chcemy zaprezentować najróżniejsze aspekty sztuki (m.in. koncerty, warsztaty, instalacje, itd.) jako medium komunikacji.

Pozytywne recenzje ubiegłorocznych wystaw utwierdziły nas w naszej pracy i dały motywację na rok 2014!

Pomóż zrealizować nam naszą wizję i zgłoś swoje prace do wystawy!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod adresami:

www.zukunftsvisioneningörlitz.de
www.facebook.com/Zukunftsvisionen

Daty wydarzeń:

24.5.2014 - 31.5.2014

Autor wpisu: Anna Caban

Second Attempt e.V.
województwo: dolnośląskie
02826 Görlitz, Nikolaigraben 4
ania@second-attempt.de, 507316358
http://zukunftsvisioneningoerlitz.de/en

Miejsce wydarzenia
Görlitz/Zgorzelec
województwo: dolnośląskie
02826 Görlitz

Liczba odsłon: 930
17.02.2014