Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu"

Zapraszamy do przesyłania filmów na Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”. Jego główna edycja w roku 2014 będzie miała miejsce w Toruniu, a jej organizatorem jest Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka.

Przegląd skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat.

„Oko Kalejdoskopu” - jest to projekt mający na celu przedstawienie szerszej publiczności dziecięcej twórczości w dziedzinie filmu animowanego. Wyodrębnił się on z Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo”.

W projekcie bierze udział kilka partnerskich instytucji kultury z całego kraju, które chcą rozwijać ideę popularyzacji filmu animowanego tworzonego przez dzieci. Podczas Przeglądu pragniemy pokazać dziecięcą twórczość filmową na dużym ekranie, z udziałem jak największej liczby publiczności. Zebrane z całego kraju filmy po wstępnej selekcji zostaną zaprezentowane najpierw na głównej edycji Przeglądu, która odbędzie się w Toruniu w Kinie Tumult w miejscu, w którym niegdyś odbywał się Festiwal Camerimage. Kolejnym etapem będzie prezentacja filmów w instytucjach partnerskich w różnych miastach Polski, tak by dotarły one nawet do odległych małych miast i wsi.

W ramach projektu odbędzie się także kilkanaście warsztatów dla dzieci i młodzieży przybliżających różne techniki animacji, sposoby tworzenia lalek do animacji, scenopisów czy tworzenia blue boxu. Warsztaty poprowadzą zaproszeni znani twórcy w dziedzinie animacji i videoartu z Polski i zagranicy.

Projekt zakłada także spotkania z zaproszonymi do Torunia twórcami filmów. Podczas jednodniowego seminarium (7 maja) skierowanego do studentów i nauczycieli sztuki, zostanie podsumowany Przegląd „Oko Kalejdoskopu”. Ponadto seminarium poświęcone będzie problemom związanym z współczesną edukacją kulturalną, rolą nowych technologii i mediów elektronicznych. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną metody wykorzystujące nowe media i technologie umożliwiające wykonanie animacji z dziećmi w nieprofesjonalnych warunkach szkolnych.

Wystawa: 15 kwietnia - 7 maja 2014
„65 lat polskiej animacji dla dzieci” - wystawa prezentuje techniki animacji, krótką historię polskiego filmu animowanego, sylwetki mistrzów, filmy krótkometrażowe, pełnometrażowe, seriale, a także dorobek poszczególnych studiów filmowych oraz festiwale, na których można obejrzeć filmy animowane dla dzieci. Ekspozycja wypożyczona została z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Filmy należy przesyłać do 31 marca
na adres:
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
ul. Kościuszki 41/47
87-100 Toruń

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie:
www.galeriadziecka-eduart.pl

Informacje na temat przeglądu:
Piotr Florianowicz
tel. 56 645 15 88

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Daty wydarzeń:

31.3.2014

5.5.2014 - 7.5.2014

15.4.2014 - 7.5.2014

10.2.2014 - 10.3.2014

Autor wpisu: MAGDALENA KOWALCZUK

GALERIA I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W TORUNIU
87-100, Toruń, Rynek Nowomiejski 17
gioptd@wp.pl, 56 645 15 88, 56 6227534
www.galeriadziecka-eduart.pl

Miejsce wydarzenia
GALERIA I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W TORUNIU
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100, Toruń, Rynek Nowomiejski 17

ULOTKA INFORMACYJNA - OKO KALEJDOSKOPU -Toruń 2014
Liczba odsłon: 1180
10.02.2014