Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs na dźwiękowe projekty edukacyjno-artystyczne realizowane w CSW Łaźnia w Gdańsku

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku zaprasza artystów, muzyków, animatorów, edukatorów do udziału w konkursie na cykl warsztatów dźwiękowych skierowanych do młodzieży i dorosłych z dzielnicy Letnica w Gdańsku. 

Przedmiotem konkursu jest opracowanie autorskiej koncepcji zadania edukacyjno-artystycznego realizowanego w ramach projektu „Let’s Art”.  To cykl interdyscyplinarnych warsztatów edukacyjno-artystycznych zaplanowanych do realizacji na lata 2012 – 2015 w ramach programu „Rewitalizacja Letnicy w Gdańsku”. Celem działania „Let’s Art” zaangażowanie mieszkańców zmarginalizowanej  i przez lata alienowanej od reszty Gdańska dzielnicy Letnica, w aktywną partycypację kulturalną.
 
Projekt skierowany jest zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, przez co stara się obalić mit problemu społecznego określanego jako „konflikt pokoleń”. Oferta   „Let’s Art” promuje zdobywanie nowym kompetencji artystycznych i ich wykorzystanie do budowania więzi sąsiedzkich i integracji lokalnej społeczności. Corocznie przedsięwzięcie zakłada realizację nie mniej niż jednego zadania tematycznego rocznie.
 
W bieżącej edycji projektu priorytetem działań warsztatowych są zagadnienia związane z dźwiękiem. Prowadzący zajęcia wraz z grupą, będą mieli za zadanie stworzyć kompozycję muzyczną, sięgając po eksperymentalne formy przekazu dźwiękowego i z użyciem formalnych bądź nieformalnych mediów do generowania odgłosów.
  •  Zajęcia mają być skierowane do uczestników w wieku 14- 25 lat.
  • Spotkania warsztatowe powinny zakończyć się konkretnym efektem finałowym, dla przykładu:
  • wspólnym wykonaniem koncertu
  • nagraniem materiału muzycznego (w formie cyfrowej jako plik muzyczny, bądź wytłoczony na płycie)
  • bądź innym.
 
Do konkursu można złożyć koncepcję warsztatową uwzględniającą działania z obszaru:
- muzyki eksperymentalnej (również wokalnej)
- teatru, działań dramowych, tanecznych i sztuki performatywnej
- sztuki wizualnej
- bez ograniczeń gatunkowych.
 
 
Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.laznia.pl.
 
W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz konkrsowy do ściągnięcia ze strony www.laznia.pl do 28 lutego 2014r (liczy się data wpływu).
 
 
Źródło:
Daty wydarzeń:

6.2.2014 - 28.2.2014

Autor wpisu: at

CSW Łaźnia
województwo: pomorskie
80-767 Gdańsk, Jaskółcza 1
a.meronk@laznia.pl
http://laznia.pl/edukacjaart, 412, konkurs_na_projekty_edukacyjno_artystyczne_realizowane_w_ramach_zadania_lets_art.html

Miejsce wydarzenia
CSW Łażnia
województwo: pomorskie


Formularz konkursowy
Liczba odsłon: 798
06.02.2014