Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty|Wieczorne spotkanie na wystawie

W ramach cyklu wieczornych spotkań z Darczyńcami możemy posłuchać opowieści nie tylko o darach, ale poznać również fascynujące historie rodzinne i osobiste. Na najbliższe spotkanie zatytułowane „Tajemnica starych kufrów mojej Babci” zaprosiliśmy dr. Jarosława Kosiaty, lekarza, wykładowcę akademickiego, dziennikarza i webmastera, który opowie o swojej Babci i jej tajemnicach zamkniętych w starych, podróżnych kufrach.

Na zakończenie spotkania dr Kosiaty przekaże kolejne, cenne pamiątki do muzeum oraz opowie krótko o swojej pozamedycznej pasji - serwisach internetowych: literackich („Listy z krainy snów”), historycznych („Wołyń naszych przodków”) i popularnonaukowych.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +48 22 47 10 301 lub e-mailem: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl.
 

Wystawa „Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich”

Wystawa „Biografie rzeczy” – pierwsza prezentacja zbiorów muzeum – to próba nowoczesnego spojrzenia na przedmioty muzealne. Opowiadają one o sobie i losach człowieka, który przyczynił się do ich zachowania. Na wystawie prezentujemy nie tylko te wyjątkowe przedmioty, lecz także sylwetki niezwykłych ludzi, którzy przekazali dary i tym samym zainwestowali w nową instytucję swoje emocje, historie i biografie.

Przestrzeń wystawy podzielono na siedem części. W każdej pokazano tematycznie określone zespoły przedmiotów. Ich indywidualne historie, prezentowane razem, tworzą uniwersalny przekaz, symbolizują doświadczenia składające się na tożsamość polskich Żydów.

Każdej grupie przedmiotów towarzyszy dzieło sztuki współczesnej. Prace polskich artystów, znane z innych wystaw czy projektów artystycznych, dopowiadają językiem sztuki główne przesłania poszczególnych narracji.

Więcej o wystawie

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Źródło:
Daty wydarzeń:

12.2.2014

Autor wpisu: Magdalena Skrętkowicz

Muzeum Historii Żydów Polskich
00-157 Warszawa, Anielewicza 6
rezerwacje@jewishmuseum.org.pl, info@jewishmuseum.org.pl, 22 47 10 301
www.jewishmuseum.org.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum Historii Żydów Polskich
województwo: mazowieckie
00-157, Anielewicza 6

Liczba odsłon: 686
07.02.2014